TKBL 2014-15 Sezonu Yılın Başantrenörü: Ekrem Memnun

TKBL takım menajerleri ve koçları sezonun en iyilerini seçti. Yılın En İyi Başantrenörü: Ekrem Memnun
TKBL 2014-15 sezonunun sona ermesiyle ligde yer alan 14 takımın menajerleri ve başantrenörlerinden belli kategorilerde yılın en iyilerini seçmelerini istedik. Kurallar her kategori için tek tercih yapmak ve kendi takımının oyuncularına oy verememekti. Oylama sona erdi ve Avrupa’nın en iyi kadın basketbolu ligi TKBL, en iyilerini seçti.

Bu hafta boyunca bu seçimleri sizinle paylaşacak, TKBL’nin Avrupa’da kadın basketbolunu bir kez daha yeni bir ufka taşıdığı 2014-15 sezonunu bir kez daha hatırlayacağız.

TKBL 2014-15 Sezonu Yılın Başantrenörü: Ekrem Memnun
(Galatasaray Odeabank)

Galatasaray Odeabank Şube Koordinatörü Murat Özyer, kendisiyle Sarı Kırmızılılar’ın sezonu üzerine yaptığımız görüşmede belki de başantrenör Ekrem Memnun ile ilgili en doğru tespiti yapmıştı. Ekrem Memnun’un deneyimi ve bilgisi, oyuna yaklaşımı, Galatasaray Odeabank’ın oyuncularının kariyerini de ileriye taşıyor. Bu, sadece saha içi başarılar ile ilgili bir şey değil. Ekrem Memnun’un antrenör olarak oyuncusuna kattığı sportif ve insani değerler, sporcuyu bir basamak yukarı taşıyor. Ekrem Memnun oyuncularını, daha iyi sporcular ve insanlar haline getiriyor.

Onun Galatasaray Odeabank’a kazandırdığı bu kalite, Sarı Kırmızılı takımı TKBL’nin üst sıralarına taşıyacak nitelikteki oyuncuların maddiyatı bir kenara bırakarak tercih yapmalarına sebep oluyor. İyi koçlar maç kazandırır, çok iyi kaçlar şampiyonluklar. Ancak Ekrem Memnun sınıfındaki koçlar arkalarında bırakmak üzere bir sistem yaratır ve böyle bir miras bırakır.

ekrem-memnun

tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler