Telenet Giants Antwerp ve istisnai yolculuğu #BasketballCL

Telenet Giants Antwerp ve istisnai yolculuğu

Futbolseverler bilirler; B36 Torshavn, Tre Fiori, Linfield, Siroki Brijeg gibi takımlar kitlelerin futbolsuzluktan kırıldığı temmuz ve ağustos aylarında ışığa giden yolun ilk basamağını temsil eder. Belki büyük çoğunluk daha güçlü takımlar gelene kadar buralara bakmaya tenezzül etmez ama bilirler, bir yerlerde futbol adına bir şeyler oluyordur. Basketbol da bundan azade değildir, bakacak daha fazla çeşit olsa da. Kimisi NBA Yaz Ligi izler, kimisi altyapı şampiyonalarını, kimisi çift ekran açıp bukalemun challenge’a girişir.

Telenet Giants Antwerp
championsleague.basketball/tr/18-19

Eylül geldiğindeyse kulüpler yavaş yavaş sahneyi devralmaya başlar. İyice büyüklerin hazırlık turnuvaları için yayın televizyonlarda aranır; kobiler için adres YouTube’dur. İyice küçüklere ise Avrupa kupaları ön elemelerinde rastlanır. Yaygın spor izleyen gözün aşina olmadığı salonlar, tribünler, oyuncular ve oyunlar oradadır. Çoklu şube sahibi, altında son model araba ve iş bitirici takım elbisesiyle gezen esnafla tek dükkânı çevirip ay sonunu getirmeye uğraşan esnaf aynı yerdedir.

Ve iki sporda da içten içe bilinir ki burada mücadele veren takımlar aralık, hatta ekim ayının ötesini genellikle görmez. Telenet Giants Antwerp istisnai hikâyesini gururla sunar…

Geri1 of 8

Telenet Giants Antwerp ve istisnai yolculuğu #BasketballCL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler