turkiye-gurcustan-20170202-5TBF Uluslararası U16 Turnuvası az önce sona erdi ve Litvanya’yı deviren Türkiye, turnuvanın şampiyonu oldu!

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda bugün son gündü. Son günde de turnuvanın en önemli karşılaşması oynandı. Bugüne kadar namağlup gelen Litvanya ve Türkiye, final maçına çıktı. İlk üç çeyrekte istediği oyuna sahaya yansıtamayan Milliler, son 10 dakikalık bölümde coştu. Taraftarı ile birleşen oyuncularımız, çok çalıştılar, çok efor sarf ettiler. Bu mücadelenin de ödülünü şampiyon olarak aldılar. Sahadan 87-82 galip ayrılan Ertuğ Tuzcukaya’nın ekibi, hak ettiği bir şampiyonluk elde etti.

Maçın hemen ardından da turnuvanın en değerli oyuncusu belli oldu. Aslında tahmin etmek çok da zor değil. Tüm maçlarda çift haneli skorlar üreten Mustafa Kurtuldum, turnuvanın MVP’si seçildi. 2001 jenerasyonunun en önemli isimlerinden olan Mustafa, final maçında da çok iyi bir oyun ortaya koydu. Sahada sadece 17 dakika 26 saniye kalan genç oyuncu, rakip potaya tam 20 sayı bıraktı ve 3 de top çaldı. Ayrıca Mustafa Kurtuldum, 18 sayı ortalaması ile de şampiyonanın ‘’Sayı Kralı’’ oldu. Genç iki numaranın ortalamaları ise 18.0 sayı-2.7 ribaund-0.4 asist-1.8 top çalma.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

2 Comments

  1. vdt - 05/02/2017

    turnuvanın ve sahanın mvpsi sayı kıralı neden 17 dakika oynadı bir sorunmu oldu acaba birşey belirtilmemiş çok tuhaf???

    1. bangbeng11 - 28/02/2017

      hazırlık turnuvası olduğu için herkes eşit süre alıyor

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir