Maccabi FOX Tel Aviv, Sonny Weems ile yol ayrımında

Euroleague’de sezonun başlangıcındaki beklentinin tam aksine felakete yakın bir sezon geçiren Maccabi Tel-Aviv’de takım içi sorunlar devam ediyor. FIBA’nın yaptığı doping testine girmeyen ve takımın son antrenmanına katılmayan Sonny Weems’in, Euroleague kadrosundan çıkarıldığı ve takımla yollarının ayrılacağı belirtildi.

Diğer taraftan David Pick, yukarıdaki tweet’i atmadan önce, Weems’in olayı yalanladığı açıklamalarını içeren bir görsel paylaştı. Ardından Pick, paylaşımını silerek Amerikan oyuncunun takımdan ayrılacağını içeren paylaşımda bulundu. İşte açıklamaların bulunduğu fotoğraf ve fotoğrafta yer alan ifadeler:

weems drugHayatımda hiçbir zaman uyuşturucu almadım. NBA’de üç uyuşturucu testini geçtim. Burada, saat 18:00-00:30 arası bir odada kilitli kaldım, ve sekiz ölçüm bardağını idrarla doldurdum ama bana idrarımın sulandırıldığını söylediler. Bana su içmemi sağlayarak süreci hızlandırmak için su verdiler. Testi alayı reddettiğim ya da uyuşturucu kullandığım hakkında yazılanlar yalan. Üç yaşındaki oğlum, Alenas, kendi başına, kutsanmış şekilde saat 21:00-01:00 arası bekliyordu. Henüz İngilizce konuşamıyor ve korkmuş bir şekilde beni bekliyordu. Maccabi’yi seviyorum, taraftarları seviyorum, burada olmak, burada şampiyonluklar kazanmak istiyorum.

Bu açıklama, kafalarda soru işaretleri bırakmış olsa da deneyimli skorerin takımdan gönderilmesi bekleniyor. Son gelen açıklamalar da Maccabi’nin süresiz kadro dışı bırakılması yönünde yoğunlaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler