TBF Uluslararası U16 Turnuvası, Cumartesi günü Konya’da start alıyor!

Ahmet Tokyay (TBF)
Ahmet Tokyay | Türkiye Basketbol Federasyonu

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’na artık sayılı saatler kaldı. Geleneksel hale gelen ve Yıldızlar kategorisinin en prestijli organizasyonlarından olan TBF Uluslararası U16 Turnuvası, Cumartesi günü Konya’da başlayacak. İki sezon önce de bu turnuvaya ev sahipliği yapan Konya, yine bu heyecanı tadacak. Ancak bu kez turnuvanın oynanacağı salon farklı. Konya 100. Yıl Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı şampiyonaya tam sekiz takım katılıyor.

İlk olarak 12 takımlı bir turnuva olarak düşünülen TBF Uluslararası U16 Turnuvası, daha sonrasında sekiz takıma düştü. Nedeni de bazı ülkelerin güvenlik endişesinden ötürü ülkemize gelmek istememeleriydi. Bu nedenden ötürü de Fransa, Almanya ve Sırbistan gibi önemli ülkeler Konya’ya gelmedi. Turnuvanın açılış mücadelesi Cumartesi günü saat 12:00’da Letonya ile Arjantin arasında oynanacak. Daha sonrasında ise Litvanya ve Ukrayna kozlarını paylaşırken, hemen ardından da Erhan Toker yönetimindeki U15 Milli Takımımız parkeye çıkacak. Rakibimiz ise Gürcistan. Son olarak ise Yıldız Milli Takımımız, Bulgaristan ile kozlarını paylaşacak.

Bu turnuvada son şampiyonluğumuzu 2015 yılında yine Konya’da kazanmıştık ve finalde Litvanya’yı devirmiştik. Geçtiğimiz sezon ise yarı finalde Sırbistan’a kaybeden Milliler, turnuvayı üçüncü sırada tamamlamıştı.

28 Ocak 2017 Cumartesi

12:00 | Letonya-Arjantin

14:15 | Litvanya-Ukrayna

16:30 | U15 TÜRKİYE – Gürcistan

18:45 | U16 TÜRKİYE – Bulgaristan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler