TBF, FIBA Avrupa Başkanlığı seçimlerinde Turgay Demirel’i desteklemeyecek

Türkiye Basketbol Federasyonu 24-25 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Munich şehrinde düzenlenecek FIBA Avrupa Başkanlığı seçimlerinde mevcut başkan Turgay Demirel’i desteklemeyecek.

Atilla Türker’in haberine göre Türkiye Basketbol Federasyonu bu hafta sonu yapılacak seçimlerde  Sırbistan Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Dejan Tomasevic’i destekleyecek.

Hidayet Türkoğlu diğer üye federasyon başkanlarına yolladığı mektupta “Cyriel Coomans ve Dejan Tomasevic seçim süreciyle ilgili bizimle temasa geçtiler. Onlarla düzenli olarak görüşüyoruz. Turgay Demirel ise destek veya herhangi bir iletişim kurmak için bizimle temasa geçmedi. Bu eşine az rastlanır durumla ilgili doğabilecek yanlış anlama ve iletişimsizliklerden kaçınmak için şunu açık bir dille söyleyebilirim ki Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Mr. Demirel’in başkan adaylığını desteklemiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Atilla Türker hem Hidayet Türkoğlu hem de Turgay Demirel tarafından haberin doğrulandığını belirtti. FIBA Avrupa Başkanlığı için Turgay Demirel ve Dejan Tomasevic’in yanı sıra halihazırdaki FIBA Avrupa Başkan Yardımcısı Cyriel Coomans da aday.

ajansspor.com

Hidayet Türkoğlu’nun FIBA Avrupa üyesi diğer federasyonların yetkililerine gönderdiği resmi mektubu yukarıda bulabilirsiniz.


Kaynak | ajansspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler