Geri1 of 11

“Underrated” ne demek? Benim sıralamadaki kriterlerim neydi?

Hazırlayan: Onur Coşkun


“Underrated” kelimesini sahip olduğundan daha az değer biçilen bir anlamda hakkı yeterince teslim edilmeyen olguları, insanları ve nesneleri nitelemek için kullanıyoruz.

Yakın EuroLeague tarihinde de bazı oyunculara hak ettiklerinden fazla değer verilirken bazıları ise hiç hak etmedikleri biçimde geri planda kaldı. Her ikisinin de basketbol yaşamımızda bir şekilde yer aldığını düşünsem de ben bugün sizlerle hakkı yeterince teslim edilmeyen oyuncuları paylaşmak istiyorum. Bu oyuncuları seçerken seçerken iki kriteri göz önüne aldım. İlki oyuncuların yaptıkları istatistiklerden ziyade kağıda yansımayan katkılarının takımlarında yarattığı etkiydi. İkincisiyse sayısal olarak yarattığı değer bir şekilde geri planda kalan oyuncuların temel düzeyin ötesinde anlam ifade eden verilerinin elle tutulur biçimde ortaya koyduğu katkıydı.

Bazı isimlere katılmayacağınızı ve hatta bazı isimlerin listede yer almasını garipseyeceğinizi biliyorum. Gerek içeriğin altındaki yorum bölümünden gerekse de Twitter’dan farklı görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Geri1 of 11

“Underrated” ne demek? Benim sıralamadaki kriterlerim neydi?

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

1 Comments

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir