Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


FC Barcelona Lassa galibiyetinde başı çeken Vasilije Micic, attığı 21 sayıyla maçın MVP’si oldu. Seride 1 – 0 öne geçmelerinin ardından TrendBasket’e açıklamalarda bulunan yıldız oyuncu, eşleşmeler ve taraftarlar hakkında konuştu.

  • Yine Barcelona maçı ve yine galibiyet. Maç hakkında neler düşünüyorsun?

”Önemli bir maçtı çünkü play-off serilerinde her zaman ilk maçın en zor maç olduğunu söylerler. Bence bugün iyi cevap verdik. Galibiyete ulaşmak kolay değildi ama oyunumuz hakkında mutluyum. Aynı şekilde oynayabilirsek bir sonraki maç için hazırız demektir.”

  • Eşleşmeler hakkında neler düşünüyorsun?

”Bence en dengeli eşleşme bizimkisi. Bana sorarsanız maçta farkın kaç olduğu önemli değildir, önemli olan kimin kazandığıdır. Mesela Zalgiris – Fenerbahçe maçında fark büyüktü ama bu sadece bir maçtı ve her maçı aynı şekilde oynamak kolay değildir. Bence en kolay eşleşme CSKA’nınki olabilir. Bu benim fikrim, belki yanılıyorumdur. Çok iyi bir ritim yakaladılar, Baskonia’nın durumu çok iyi değil bu yüzden belki onlar için daha kolay olabilir.”

  • Barcelona serisi hakkında ne düşünüyorsun?

”Kesinlikle kolay olmayacak. Dediğim gibi ilk maçtaki oyunumuz bize öz güven verdi. Onlar gibi biz de çok iyi savunma yaptık. Zor maçtı. Her anı zordu. Ama aynı zamanda ikinci yarıda maçı daha rahat bitirmemizi sağlayabilecek bir sürü boş atış kaçırdık. Ama dediğim gibi play-off serilerinde bir sayı farkla kazanmak ve 30 sayı farkla kazanmak aynı şey. Önümüzdeki maça odaklanmamız ve o maçı son maç gibi oynamamız gerekiyor.”

  • Performansın çok iyiydi. Kendi performansın hakkında ne düşünüyorsun?

”Her maçta olduğu gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Hepimiz kendimizi farklı şekillerde hazırlıyoruz ama önünde sonunda aynı takımdayız. Bazı maçlarda ben öne çıkıyorum, bazı maçlarda başkaları öne çıkıyor. Bu da sene boyunca bizim kalitemizi gösterdi. Bir sürü yetenekli oyuncumuz var. Bugün benim günümdü ve bunun için mutluyum. Bir sonraki maçta ne olur göreceğiz.”

  • Taraftarlar hakkında ne söylemek istersin?

”Umarım bir sonraki maçta da gelirler. Bunu hak ettik. Sezon boyunca çok iyi oynadık. Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi futbol taraftarımızın olmadığını biliyoruz ama bu tarz atmosferlerle limitimizi aşabiliriz. Bunu bugün gösterdik ve umarım bir sonraki maçta da gelirler.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir