Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


9 sayı, 4 asist ve 1 blokla takımının FC Barcelona Lassa karşısında kazanmasına yardımcı olan Alman uzun Tibor Pleiss, aldıkları önemli galibiyetin ardından TrendBasket’e konuştu.

  • Bir başka Barcelona maçı bir başka galibiyet. Maç hakkındaki görüşlerin nelerdir?

”İyi bir maçtı. İlk çeyrekte oldukça iyiydik ama sonra birtakım problemler yaşadık çünkü çok kolay basketler buldular. Bu konuda geliştirmemiz gereken şeyler var fakat kendi evimizde kazandık. Kazanmak zorunda olduğumuz bir başka iç saha maçıydı. Ancak hala geliştirmemiz gereken şeyler var.”

  • Bu akşam çok iyi oynadın. Performansını değerlendirecek olursan neler söylersin?

”Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Takım oyununda görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum, takımın geri kalanı da diğer görevleri yerine getirdiler.”

  • Peki atmosferi nasıl buldun, neler söylemek istersin? Salon gerçekten harikaydı.

”Harikaydı. Her iç saha maçında salonu böylesine kalabalık görmek istiyorum. Sahada sanki altı oyuncu varmış gibi hissettirdi. Geriye düştüğümüzde daha ileri gitmemiz için bizi ittiler.”

  • Son olarak serinin geri kalanı hakkında ne düşünüyorsun?

”Kolay olmayacağını biliyoruz. Bir sonraki maç için kendilerini hazırlayacaklardır. Yenmesi kolay bir takım değiller. Fakat bir sonraki maça hazırlanacak, ne kadar zor olursa olsun kazanmaya çalışacağız.”

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir