Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


FC Barcelona Lassa’yı 80 – 71 devirerek seriyi 3 – 2 ile noktalayan temsilcimiz Anadolu Efes, son Final Four biletinin sahibi oldu. Karşılaşmayı 10 sayıyla tamamlayan yıldız Vasilije Micic, zaferin ardından TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

  • Öncelikle tebrikler her şey için, nasıl hissediyorsun? 

”Teşekkürler, çok heyecanlı ve mutlu hissediyorum. Her şey inanılmaz bir durumda şu an sadece bunu kutlamak istiyorum.”

  • Anadolu Efes 18 sene sonra ilk defa Final Four oynayacak ve sen de bunu başaran takımın parçasısın, bununla alakalı düşüncelerin neler? 

”Senin de söylediğin gibi bu benim için oldukça özel. Geçen sene de Final Four oynamıştım ve benim için o da çok büyük bir olaydı ama bu daha da büyük bir başarı çünkü çok farklı bir hikaye. Her şey yeni, kimse bizden bir şey beklemiyordu, kimse gerçekten bunu başarabileceğimize inanmamıştı. Tam da bu yüzden benim için çok çok önemli.”

  • Sezonun kahramanı sensin. Bunun hakkında ne söylemek istersin? 

”Teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz beş sene boyunca bunun için, tüm sezon istikrarlı oynayabilmek için çalıştım. Gerçekten hiç kolay değil. Böyle oynamak kolay değil ama buna değdi. Çok çalıştım ve bu sayede zorlukları aşabildim bu sene.”

  • Son soru. Final Four’da rakibiniz Fenerbahçe Beko olacak. Bu eşleşme ile ilgili neler söylersin? 

”Dürüst olmak gerekirse bununla alakalı hiçbir şey düşünmüyorum şu an, önce zaferimizi kutlayacağız. Kalanı sonra düşüneceğiz.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir