THY EuroLeague’de playoff serisinin son maçında Barcelona Lassa’yı konuk eden ve mücadeleden 80-71 ayrılıp Final Four’a kalan Anadolu Efes’in koçu Ergin Ataman basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

“Bu maçın ardından teknik hiçbir şey söylemeyeceğim. Maçtan öyle kazanacağıma dair bir tweet atmıştım. Bu sezon iyi oynayan ve hak edenin kazanacağını söyledim. Oyuncularımla gurur duyuyorum, buraya gelen Türk taraftarlara gurur duyuyorum. Anadolu Efes 18 sonra Final Four’a gitti.”

“Oyuncularımla tebrik ediyorum. Fenerbahçe Beko’yu da kutluyorum. Zeljko Obradovic’i de kutluyorum. Bunun ne kadar zor olduğunu anlayan koçlardan biriyim. Ancak Fenerbahçe bunu beş yıldır başarıyor. Kazandık, seriyi buraya taşıdık. Bir iki gün dinlenip Fenerbahçe maçına sonra bakacağız. Sonunda kazanan Türkiye olacak. Bir Türk takımı final oynayacak.”

“Rakip bir Türk takımı. Karşıda çok saygı duyduğum bir koç var. Kehanette bulunmayacağım. O gün hak eden finale çıkacak. Gerekli tüm çalışmalarımızı da yapacağız.”

“Hedefler adım adım. CSKA, Real, Fenerbahçe. Bu üçlünün orada olması bekleniyordu. Anadolu Efes ise burayı tamamlayan sürpriz bir takım oldu.”

“Anadolu Efes, Türk sporunda bir ekol. Bugüne kadar yaptığı yatırımlar, NBA’e yolladığı oyuncular olsun. Efes, Türk sporunu Avrupa’da temsil eden en iyi takımlardan birisi. Taraftar da yeniden bizi sevdi. O bütünlük yeniden sağlandı. Burası da çok önemli. Bundan da gurur duyuyorum. Altyapıda tek bir gün bile vazgeçmeyip oyuncu yetiştiren bir kulüp.”

“Hakemler hakkında konuşmak istemiyorum çünkü bu sezon EuroLeague’in yan sponsorlarından biri de Ergin Ataman oldu.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir