TB ÖZEL | Vanja Marinkovic: “Hayalim #NBA’e gitmek” #EuroLeague

Valencia Basket’tin oyuncusu Vanja Marinkovic, Ülker Sports Arena’da oynanacak Valencia Basket ve Fenerbahçe Beko arasındaki maçtan önce TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Röportaj: Barış Cevahir (27 Aralık 2019) –


Zor bir sezon oluyor. Senin de ilk EuroLeague sezonun. Bu durum hakkında ne söylemek istersin?

“Benim ve takımım adına güzel bir sezon olduğunu düşünüyorum. İlk EuroLeague sezonum ve 22 yaşındayım. Gerçekten çok güzel.”

Yazın ismin yarın da rakibiniz olan Fenerbahçe Beko ile anıldı. Dedikodular doğru muydu?

“Gerçekten hiçbir şey bilmiyorum. Olympiacos’u da bana sormak istiyorlar. Sırbistan’da bulunuyordum ve menajerim Valencia’nın durumunu bana söyledi. Bu kadar. Bir şeyler duydum ama gerçekten hiçbir şey bilmiyorum.”

Bir gün şans yakalarsan Zeljko Obradovic’in önderliği altında oynamak ister misin?

“Tabii ki. Buradan ya da herhangi bir EuroLeague takımından birine sorun buna evet diyecektir. Zeljko için oynamak çok özel. Gerçekten iyi. Zeljko da takımını zirveye çıkarmada çok iyi.”

Peki NBA’den ne haber? Kings tarafından bu yıl draft edildin. Bogdan (Bogdanovic) ve Nemanja’nın (Bjelica) orada olduğunu biliyoruz. Takımın genel menajeri de Vlade Divac. Bu isimlerle bir bağlantın bulunuyor mu?

“Gerçekten bilmiyorum ama Bogdan ile bir bağlantım var. Çünkü Partizan’da onunla beraber oynuyordum. Bjelica’yı da yaz antrenmanlarından tanıyorum. Harika bir şey tabii ki. Draft dolayısıyla gururluyum. Ancak iki ya da üç sene daha buradayım. Daha sonrasında da bakacağız. Tabii ki hayalim NBA’de oynamak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler