Yarın üçüncülük maçı için Real Madrid karşısında sahaya çıkacak olan Fenerbahçe Beko’da tecrübeli oyuncu Sinan Güler ile basına açık gerçekleştirilen antrenmanda konuştuk.

  • Anadolu Efes maçına dair görüşlerin nelerdir? Aldığınız mağlubiyette takımda yaşadığınız sakatlıkların etkisi nasıldı, sahada neler eksikti?

”Bahane bulabilecek bir sürü konu olabilir, bence bahane üretecek lüksümüz de yok. Ne olursa olsun sezonun bu noktasına gelmeyi başarmış bir takım olarak mağlubiyetin bahanesini bulmaya çalışmak belki kolay olabilir ama bence çok da anlamlı değil. Efes bizden daha iyi, daha istekli oynadı ve sonuç olarak kazandılar.”

  • Üçüncülük maçı için Real Madrid karşısına çıkacaksınız. Geçtiğimiz sene şampiyonluğu yine aynı takıma karşı kaçırmıştınız. Sence bu sefer sizi nasıl bir maç bekliyor?

”Bu maç bir taraftan formalite icabı oynanan bir maç olduğu için standart bir rekabet olmayacak gibi gözükse de öncelikli olarak ne olursa olsun oyuna saygıdan, sonrasında da hem rakip takıma hem de bizi izlemeye gelecek olan seyircilere saygı açısından güzel bir maç çıkarmak zorundayız. İki takım da yetenek olarak yapabilecekleri ortada. Her şeyden önce sağlıklı geçen ve her iki tarafın da keyif alabileceği bir maç olsun her ne kadar zor olacak olsa da. Biz elimizden geleni yapacağız. Önemli olan şey, şu anda döndüğümüzde play-off hazırlıkları başlayacak. Ona hem mental hem fiziksel olarak hazırlanmak.”

  • Şu an bu soruyu sormak için erken, henüz EuroLeague sezonunu noktalamadınız ancak play-off’lara değindin. Türk Telekom ile BSL Çeyrek Finali’nde karşılaşacaksınız. Genel olarak play-off ve seri hakkındaki düşüncelerin nelerdir?

”Dünkü maçı düşünürsek, iyi geçen bir sezona kötü bir çizik atmış gibi olduk ama ne olursa olsun play-off’ta lig şampiyonluğu şu an bizim en önemli hedefimiz her haliyle. Kafamızı önümüze koyup öncelikle bireysel olarak herkes ne gibi hatalar yaptığını düşünecektir eminim ki, daha sonra da takım olarak oynamamız gereken basketbolu ve göstermemiz gereken reaksiyonu nasıl göstereceğimizi konuşup Perşembe gününden itibaren bize layık olan basketbolu sahaya yansıtacağız.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir