Fenerbahçe Beko’nun yarın Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da Real Madrid ile oynayacağı maçtan önceki son antrenmanında Joffrey Lauvergne ile konuşma fırsatı buldum.

Sakatlık süreci, Anadolu Efes karşısında alınan yenilgi ve maçın son bölümünde Fenerbahçeli bir taraftar ile girdiği diyaloğu sorduğum Joffrey Lauvergne’in açıklamalarına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Kesinlikle beklediğimden ve beklediğimizden çok daha uzun bir süreç oldu. Fakat hayat böyle bir şey diye düşünüyorum. En kısa sürede takıma katılmayı umuyorum ama bu sezonun kalan bölümünde böyle bir şans yok. Bu konuda büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum; özellikle de Final Four’da oynayamamak hususunda. Avrupa’ya dönmemdeki en büyük sebeplerden biri buydu; EuroLeague’i kazanmak istiyordum. Gelecek sezon için hazır olmalıyım.”

“Takım arkadaşlarımın hiçbirini dünkü mağlubiyet için eleştirmeyeceğim. Takımın tamamı bütün sezon, sezonu birinci tamamlamak için çok çalıştı. Tamam, dünkü maç kötü geçmiş olabilir. Ne yazık ki çok kötü oldu; sezonun en önemli maçıydı. Sezon boyunca herkesin iyi oynamak için her şeyini ortaya koyduğunu düşünüyorum. Son dönemdeki tüm sakatlıklara rağmen bence bu takımla gurur duymak için geçerli bir sebebimiz var.”

Joffrey Lauvergne maçın son bölümünde Fenerbahçeli bir taraftarla girdiği diyalogla ilgili sorumuza, “İyi bir arkadaşıma selam vermeye çalıştım ama o beni tanımadı.” şeklinde cevap verdi.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir