TB ÖZEL | Shaquielle McKissic: “Sezon ortasında takımdan ayrılmak zorunda kalmam benim için üzücü”

Türkiye’de üç farklı takımda, Uşak Sportif, Gaziantep Basketbol, Beşiktaş Sompo Sigorta, forma giyip bu sezonun ortasında Olympiacos’a giden Shaquielle McKissic, TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Röportaj: Barış Cevahir

Click here for English version of this interview.


Pire’de yeni hayatın ve çevren nasıl?

“Hayat harika. İstanbul ve üç yıl boyunca oynadığım Türkiye’ye çok yakın. Çok fazla farklılık yok. Hava da daha güzel gidiyor. Her şey aynısı gibi gayet iyi. İnsanlar harika, atmosfer güzel. Burada olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum.”

Türkiye’de üç farklı takımda oynadın. Genel olarak Türkiye kariyerin hakkında ne düşünüyorsun?

“Türkiye’de her yıl yaptıklarıma baktığımda, yaptıklarımın hafife alındığını hissediyorum. Bence olması gerektiği kadar takdir edilmedi. Ama bu benim yargılayabileceğim bir şey değil. Sanıyorum ki Türkiye’de geçirdiğim yılları düşününce gerçekten sayılar ve playoff’a gitmek açısından iyi yıllar geçirmişim. Türkiye’de oynamayı özlüyorum ama şimdilik Yunanistan’da oynamaktan dolayı mutluyum.”

Ve biliyoruz ki Beşiktaş’ta ekonomik problemler vardı. Bu durum senin planını nasıl etkiledi? Beşiktaş’ta son durum nasıldı?

“Bence ekonomiye kadar Türkiye’deki her şeyin anlaşılmaya ihtiyacı var, özellikle basketbol açısından. Oraya gelen oyuncularınız var ve onların aileleri ve yaşadıkları yerlerde evleri var. Sezon ortasında takımdan ayrılmak zorunda kalmam benim için bir üzücü. Çok zor bir karardı ve eşimle konuştuktan sonra, bu en iyi opsiyon olarak gözüktü. Kim bilir, belki bir gün yine Türkiye’de oynayacağım. Ekonomi açısından, bence herkes oturup durumları nasıl daha iyi yapabiliriz diye konuşmalı.”

Panathinaikos OPAP derbisi hakkındaki görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

“Eğlenceli bir maçtı. Sadece orada olup eğlenmek ve oyunu analiz etmek istiyorum. Ama bu geride kalan bir maç sadece. Playoff yapmak istiyoruz. Şu an için bu çok önemli bizim adımıza. Şundan eminim ki çocuklar bu performansımı Türkiye’de oynarken farklı maçlarda görmüştür. Topu aldığımda hücum etmeyi deniyorum. Takım arkadaşlarım orada olmamdan ve bunu üstlendiğimden dolayı gerçekten mutlu. Onlara da çok teşekkür ediyorum.”

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nden geldin ve şu an Turkish Airlines EuroLeague’de oynuyorsun. Bir sonraki nedir senin için?

“Ana farklılık daha hızlı, daha güçlü ve daha büyük olması. Şampiyonlar Ligi’nde sahadayken muhtemelen sahadaki en büyük oyunculardan biriydim ama EuroLeague’de sahaya her adım attığımda sahadaki en kısa oyunculardan birisiyim. Ama hücum anlamında daha önce de söylediğim gibi kolejde, İtalya ve Türkiye’de, tüm kariyerimde her zaman aynı şeyi yapıyorum. Potaya atak etmek ve oyuncuların beni savunmasını sağlamak. Bunun EuroLeague’de değişeceğini sanmıyorum. Ve bir sonraki adım biraz daha fazla savunmada yer alıp yüksek seviye için savunma ve hücumda hazır bulunabilmek. Bu en büyük nokta.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler