Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


FC Barcelona Lassa karşısında gelen play-offun ilk galibiyetinde 12 sayısıyla rol alan Shane Larkin, zaferin ardından TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

  • Yine Barcelona maçı ve yine galibiyet geldi. Maç hakkında neler düşünüyorsun?

”Bizim için iyi bir maçtı. Ofansif anlamda takım olarak çok iyi oynamadık ama savunmada kenetlendik ve evimizde önemli bir galibiyet aldık. Savunmada bu şekilde devam etmeliyiz. Önümüzdeki maç daha isabetli şut atıp evimizdeki ikinci maçı da kazanmaya çalışacağız.”

  • Yine bir Barcelona maçında mükkemmel oynadın, özellikle son çeyrekte. Kendi performansın hakkında neler söylemek istersin?

”Mükemmel olduğunu söyleyemem, sokmam gereken bir sürü şut kaçırdım. Ama son anlarda isabetler bulup, önemli ribaund alıp asistler yapabildiğim için mutluyum. Bizim için büyük bir galibiyet oldu ama bu sadece ilk maç. Bu yüzden devam etmemiz lazım ve umarım kazanmaya da devam edeceğiz.”

  • Taraftarlar çok iyiydi. Atmosfer mükemmeldi. Taraftarlar hakkında neler söylemek istersin?

”Taraftarlar harikaydı. Maç boyunca bize lazım olan enerjiyi verdiler. Taraftarlar bizi bu şekilde desteklediklerinde oynaması zor olan bir ortam oluşuyor ve buraya gelip kazanmak zorlaşıyor. Bu yüzden onların gelip bizi aynı şekilde desteklemelerine ihtiyacımız var ve biz de umarım onlar için bir galibiyet daha alabiliriz.”

  • Taraftarların sana özel tezahüratını duyunca neler hisettin?

”Taraftarlar bu şekilde arkanızda durduğunda bu size her zaman enerji verir. İnişli çıkışlı bir sene oldu ve her zaman arkamda durdular. Sezon boyunca iyi oynasam da kötü oynasam da beni desteklediler. Şimdi sezonun en önemli döneminde, play-offta umarım kazanmaya devam ederiz, iyi oynamaya devam ederim ve Final Four’a gidebiliriz.”

  • Barcelona serisinin kalanı için neler düşünüyorsun?

”Onlar iyi bir takım. Çok yetenekliler. Her pozisyonda iyi oyuncuları var. Bu yüzden zor olacak. Burda veya Barcelona’da hiçbir maç kolay olmayacak. Bu yüzden birlik olup mücadele etmeye devam etmeliyiz ve umarım iki galibiyet daha alıp Final Four’a gidebiliriz.”

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir