TB ÖZEL | Sergio Llull: “Bizim için öncelik her zaman takımdır, inşa ettiğimiz kimliğimizdir”

Röportaj: Kemal Rutkay Özcan

Çeviri: Emre Uzundağ

Sponsor: StubHub


Vitoria-Gasteiz’de düzenlenecek 2019 Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da boy gösterecek son şampiyon Real Madrid’in yıldızı Sergio Llull, organizasyon öncesinde TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

Turkish Airlines EuroLeague Final Four E-Dergi’nin tamamına erişmek için tıklayınız.


Unvanınızı korumak için bir kez daha Final Four’dasınız. Geçen seneki takımla bu seneki takımı kıyasladığınızda bir gelişme kaydettiğinizi düşünüyor musunuz?

Farklı zorluklar yaşamış, farklı sakatlıklar geçirmiş ve farklı rakiplerle mücadele etmiş iki takımı karşılaştırmak adil değil… Amacımız her zaman mücadeleci olmak. Real Madrid tüm kupaları kazanma mecburiyetindedir. Son yedi sekiz yıldır da tam olarak bunu yapıyoruz. Bu, kulübün her seviyede ne kadar iyi iş yaptığını da açıklıyor.

Bu yıl, geçtiğimiz yıla kıyasla daha az sakatlık yaşadınız. Yılın en büyük döneminden önce bunun ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsunuz?

Daha az sakatlık yaşamak önemlidir ama asli bir etken değildir. Asli olan takım halinde ve grup olarak inşa ettiğimiz kimliğimizdir. Her sakatlığın ardından sağlıklı biri çıkar ve takımı ileri götürecek bir diğer adımın atılmasına yardımcı olur. Bizim için öncelik her zaman takımdır. Real Madrid’in rakibi kim olursa olsun, hep rekabetçi olduk. Pablo Laso’nun asıl amaçladığı da budur ve bunu, başardığımızı düşünüyorum.

1968’ten bu yana EuroLeague’de arka arkaya şampiyonluk yaşayan ilk Real Madrid takımı olabilirsiniz. Belki bu gerçekten haberiniz yoktu ama bu başarıyı tekrar etme fikri sizin için ne kadar önemli bir motivasyon kaynağı?

Dürüst olmak gerekirse bunun üzerine düşünmüyoruz. Sadece yarı finaldeki rakibimiz CSKA’ya odaklanmış durumdayız. Bu maçın bir final havasında oynanacağı kesin. Yıllar sonra ilk defa üst üste şampiyon olmak muhteşem bir başarı ama önceliğimiz, CSKA’ya karşı oynayacağımız yarı final maçımız. Düşüncelerimiz bu başarıya yoğunlaştığında finali bile göremeyiz.

Geri1 of 2

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler