TB ÖZEL | Ramunas Siskauskas: “CSKA’ya büyük saygı duyuyorum ama en nihayetinde Litvanyalıyım”

EuroLeague tarihinin en seçkin isimlerine verilen EuroLeague Efsanesi ödülünün altı sahibinden biri olan Ramunas Siskauskas, Belgrad’da düzenlenen THY EuroLeague Final Four 2018’deki taraftar alanı etkinliklerinin ardından TrendBasket’e konuştu.

2007-12 yılları arasında CSKA Moskova forması giyip, Rus ekibiyle bir EuroLeague şampiyonluğu kazanan Litvanyalı efsanenin açıklamaları şu şekilde:

Belgrad’dayız, modern EuroLeague tarihinde ilk kez bir Final Four organizasyonu burada düzenleniyor. Organizasyonu nasıl buldunuz? Hava nasıl?

Şimdiye değin pek fazla şey görmedim ama EuroLeague’in her yıl çok iyi organizasyonlar düzenlediğini biliyorum. Şehrin hazırlıklı olduğunu görüyorum. Ayrıca bayraklar ve reklamlar da çokça bulunuyor. Burada olmaktan ve Final Four’un Belgrad’a gelmiş olmasından mutluyum.

Buradaki dört takım içerisinde size özel anlam ifade eden iki takım var: CSKA Moskova ve Zalgiris Kaunas. Birisinde uzun yıllar forma giydiniz, birisi ülkenizin takımı. Eğer eşleşirlerse kimi destekleyeceksiniz?

Bence konuşmak için çok erken. Henüz finale çıkmadılar. Yarı finalde kazanmaları gerek.

Ya çıkarlarsa?

Zalgiris elbette benim ülkemin takımı; orada birçok arkadaşım var. CSKA’da da arkadaşlarım var.

Tarafsız mı olacaksınız?

Tarafsız olacağımı söyleyemem. Litvanyalıyım. CSKA’ya büyük saygı duyuyorum; oyuncular ve teknik ekipten arkadaşlarım orada ama en nihayetinde Litvanyalıyım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler