TB ÖZEL | Otto Porter: “Üç sayı yarışmasına davet edilmememe kızgın değilim, neyse ne!”

Röportaj: Utkuhan Genç, TrendBasket&Candace Buckner, Washington Post


All-Star arasının öncesindeki son maç gününde, Washington Wizards Indiana Pacers’ı 111-98 yendi. TrendBasket’in hazır bulunduğu mücadelenin öncesinde, Washington Post’tan Candace Buckner ile birlikte, Wizards’ın forveti Otto Porter Jr. ile özel bir röportaj yaptık.

İlk çeyrekte senin için ne iyi gitti? (Candace Buckner, Washington Post)

Geçiş hücumlarından birkaç basket bulabildim. Sanırım John (Wall) bir iki kez bunu uyguladı. Bu da beni boş bıraktırdı. Direkt potaya gitti ve bu benim kısacık bir ana sahip olmama yardım etti ve bir iki şut sokabildim. Bu gece harika hissediyorduk.

Sanırım üçüncü kez bu sezon bir maçta altı üçlük attın, ki bu kariyer rekorun oluyor…. (Buckner)

Sekiz dokuz civarında üçlüğüm olmalıydı. Birkaç şut çemberin içinden çıktı. Harika hissettirdi. Şutlarım bugün gerçekten iyiydi.

Bu gecenin en çok nesini sevdin? Bu, tuzak bir maç olabilirdi: All-Star arasından önceki son maç, Pacers düşüşte… (Buckner)

Bunun hakkında konuşmadık bile. Takım olarak kendimize odaklandık, nerede olmak istediğimize. Kesinlikle çıkıp her zaman oynadığımız gibi oynamak istedik. Yaptığımız da bu.

Brian Spurlock/USA TODAY Sports
Brian Spurlock/USA TODAY Sports

Sezonun 34. galibiyetinde Porter, sahada kaldığı 35 dakikada kariyer rekoru olan altı üçlük isabetiyle 25 sayı attı ve 8 ribaund, 2 asist, 1 blok ekledi istatistiklerine.

Sallantılı bir başlangıcın ardından Noel’den bu yana son 26 maçınızda 21 kez kazandınız. Galibiyet serinizin formülü nedir? (Utkuhan Genç, TrendBasket)

Sadece şut sokmak. Takım arkadaşlarımın bana güvenmesi, koçlarımın bana güvenmesi. Güven kazanmak. Brad’den (Beal) biraz besleniyorum, o üçlük soktuğunda. Ben de aynısını yapabilirim.

Scott Brooks dönemindeki oyun stilin hakkında ne düşünüyorsun? O, köşe üçlüklerini kullanmayı seviyor ve sana daha çok üçlük attırıyor. (Genç)

Bu daha çok alanı açmakla ilgili esasında. John o kadar çok ilgiyi üzerine çekiyor ki oyuncular beni, Brad’i, Markieff’i (Morris) boş bırakıyor ve biz de şutları sokuyoruz. Bir kez bu olduğunda, boyalı alan açılıyor ve potaya gidebiliyor, faul alabiliyorsunuz. Yani, şu anda devam ettirdiğimiz içten dışa bir oyun. İyi gidiyoruz.

İlk sezonunda uzun süreli bir kalça sakatlığı geçirdin ancak geri döndün ve ilk beşin önemli bir parçası oldun. Bir genç oyuncu, beklentiyi gerçeğe dönüştürmek adına baskıyla nasıl başa çıkabilir? (Genç)

Herkes için farklıdır. Benim vereceğim tavsiye hazır kalmak. Fırsatlar gelecektir. Cesaretiniz asla kırılmasın.

Tesadüf mü bilmiyorum fakat All-Star arasının hemen öncesinde, yayın gerisinden çıldırdın. Üç Sayı Yarışması’na davet edilmemekten herhangi bir motivasyon çıkardın mı? (Buckner)

Neyse ne. Kızgın değilim bundan ötürü. Sadece yaptığım şeyi yapıyorum. Hepsi bu.

Playoffta yüzleşmek istediğin -Celtics gibi- belirli bir rakip var mı? (Genç)

Şu anda bunun için fazla erken.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler