Geri1 of 5

“Umarım Bodiroga gibi bir kariyerim olur.”

Anadolu Efes’in genç yıldızı Ömercan İlyasoğlu, TrendBasket’e özel bir röportaj verdi ve kendisiyle kendi geleceği dahil birçok konuda etraflıca konuştuk.

Ömercan ile kendi geleceği, içinde bulunduğu 2001 jenerasyonu, ülke basketbolu, kişisel gelişimi ve daha birçok konu hakkında konuştuk.

Sizleri çok keyif aldığım röportajla baş başa bırakıyorum:

-Hoş geldin Ömercan. Öncelikle seni biraz tanıyabilir miyiz?

“Hoş bulduk. Ben Ömercan, 17 yaşındayım. 2012 yılından bu yana Anadolu Efes’te oynuyorum.”

-Basketbola başlama hikayen nedir?

“Spora öncelikle futbolla başladım. Babam futbol antrenörü. Daha sonra boyum uzadıkça basketbola yönelttiler. Başkent34’te Leyla Hoca ile basketbola başladım. Oradan UPS’e gittim ve 2012’de de Efes’e geldim.”

-Senin için eğitim mi yoksa basketbol mu daha önemli?

“İkisine de önem veriyorum. Zaten Efes turnuvalar olmadıkça her gün okula gitmeye teşvik ediyor. Alper Ağabey(Yılmaz) olsun, antrenörler olsun… Biz de elimizden geldiğince gitmeye çalışıyoruz. Derslerimizi ve idmanları aksatmayacak şekilde ilerletmeye çalışıyoruz ikisini de. Hem derslerimizi hem de basketbolu birlikte götürmeye çalışıyoruz.”

-ABD’de de bir kolej kariyeri düşünüyor musun peki?

“Şu an için Amerika’yı düşünmüyorum. Önceliğim Efes.”

-Senin için “Geleceğin Bodiroga’sı” deniyor. Bu lakabı kim koydu ve başka lakapların da var mı takım içinde ya da arkadaşların arasında?

“Takım içinde ya da arkadaşlarım arasında bir lakabım yok ve Bodiroga lakabını da sosyal medyada gördüm. Onu görene kadar bana pek bu lakapla seslenen yoktu. Umarım onun gibi bir kariyerim olur.”

Geri1 of 5

“Umarım Bodiroga gibi bir kariyerim olur.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir