TB ÖZEL | Olağan favori, Shengelia’sına kavuşan Perasovic’in Baskonia’sı karşısında fakat bu kez farklı bir oyun anlayışıyla

THY EuroLeague’de merakla beklenen playoff dönemi kapıya geldi çattı. Her ne kadar Avrupa sahnesinin bir numaralı organizasyonunda normal sezon ve playoff arasındaki fark NBA kadar belirgin olmasa da detayların öne çıkacağı bir döneme tanıklık edeceğimiz sürpriz değil. 

mundodeportivo.com

Normal sezonunun her daim iyi takımlarından CSKA Moskova, son yıllardaki etkili normal sezon performansının aksine belki de ilk kez inişli çıkışlı bir normal sezonu geride bıraktı. Bir ara iş Dimitris Itoudis’in kovulacağına dair dedikoduların ortaya çıkışına dek gitti ancak Rus temsilcisi playoff’a THY EuroLeague’de oynadıkları son 12 maçın 11’ini kazanarak gelmeyi başardı. Rakipleri Saski Baskonia ise felaket başladıkları sezonda kan değişikliğini tercih etti ve eski koçları Velimir Perasovic’i tekrar göreve getirerek raydan çıkmaya yakın araçlarını yola sokmaya başardı.

Bu iki takımın mücadelesi izleyeceğimiz playoff serisinin favorisinin CSKA Moskova oluşu kadro kalitesi, normal sezon derecesi ve ligdeki ağırlığı göz önüne alındığında sürpriz değil. Avrupa’nın Fenerbahçe Beko ve Real Madrid ile birlikte zirvedeki üç takımından biri olan Rus temsilcisinin olağan şartlarda Baskonia’ya kuracağa üstünlük herkesin malumu ve bir takımın diğerine göre favori olduğu belirgin eşleşmelerde, serinin gidişatını çizecek şeylerin serinin güçsüz ekibinden çok serinin ağır topu tarafından belirleneceği kanaatindeyim. Kısa ve basitçe ifade etmek gerekirse iyi bir CSKA Moskova’nın Saski Baskonia’ya seri kaybedeceğini bir senaryoyu düşünmekte zorlanıyorum. Seriyi kazanmak için limitlerini zorlaması gereken, hatta limitleri aşması gereken CSKA Moskova değil; Perasovic’in Baskonia’sı olacak.

Geri1 of 3

Gidişatı serinin ağır topu belirler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler