TB ÖZEL | Moritz Wagner: “Benim için Lakers’ın bir parçası olmak şeref verici”

Los Angeles Lakers’ın 21 yaşındaki Alman uzunu Moritz Wagner, TrendBasket ekibinden Kasım Ersoy’a özel açıklamalarda bulundu.

Los Angeles Lakers’ta oynama gururuna değinen ve Alman Milli Takımı hakkında konuşan Moritz Wagner, LeBron ile birlikte oynamanın nasıl bir his olduğundan da bahsetti.

Sizleri Moritz Wagner röportajı ile baş başa bırakalım:

  • Yazın uzun bir sakatlık dönemi geçirdin. Kendini nasıl hissediyorsun, şu an nasılsın?

“İyiyim, tamamen iyileştim. Yavaş yavaş ritmimi de yakalıyorum.”

  • Bazı maçlarda süre almaya başladın, bir maçta 12 sayı kaydettin. Los Angeles Lakers için oynamak nasıl bir duygu?

“Çok iyi, çok büyük bir şeref, biraz hayal gibi, gerçek dışı. Çok keyifli, harika bir meslek.”

  • Kolej basketbolu oynamak için ALBA Berlin’den Michigan’a geldin ve NCAA finalerinde de boy gösterdin. Hiç pişmanlık duydun mu bu adımı attığın için?

“Hayatımın en iyi kararıydı. Hayatımda en güzel zamanlarımı orada geçirdim. Çok keyifliydi ve hiçbir zaman pişmanlık duymadım.”

  • Lebron James ile aynı takımda oynamak nasıl bir şey?

“Özel bir şey elbette, bazen durup bakıyorsun ve ‘Ne oluyor burada?’ diye soruyorsun kendine. Çok iyi, aslında diğer oyucular gibi o da bir oyuncu sadece. Benim için Lakers’ın bir parçası olmak şeref verici.”

  • Alman Milli Takımı Dünya Şampiyonasına katılma hakkını elde etti. Çok iyi de oynadılar. Alman Milli Takımı hakkında düşüncelerin nedir?

“Alman basketbolu için gurur verici bir şey Dünya Şampiyonasına katılmak. Çok iyi bir koç, arkasında çok iyi organizasyon var. Oyuncular çok kararlılar. Dünya Şampiyonası için herkes yazı dört gözle bekliyor.”

  • Sen de katılacak mısın Dünya Şampiyonasına?

“Umarım ben de katılırım, katılmak için elimden geleni yapacağım. Elbette takımdaki rekabet yüksek. Son iki yaz milli takımda oynamadım ama katılmaya çalışacağım. Ben de yazı dört gözle bekliyorum.”

  • Şu anda Alman Milli Takımında ve NBA’de oynayan birçok oyuncu var, Daniel Theis, Dennis Schröder… Dünya Şampiyonasında Alman Milli Takımının şansını nasıl görüyorsun?

“Dünya Şampiyonası elemeleri henüz bitmedi. O kadar çok etken var ki, sakatlanmalar vesaire. Bu tür şeyleri önceden kestiremezsiniz ama dediğim gibi, Alman basketbolunun kadrosu çok geniş şu an. Birçok yetenekli genç oyuncular var, özgüvenleri yüksek. Alman Milli Takımı için endişelenecek bir şey yok.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler