TB ÖZEL | Melih Mahmutoğlu: “Bütün sene Bogdanovic’le bire bir oynayıp geliştim”

Fenerbahçe Doğuş’un sezon öncesindeki medya gününde takım kaptanı Melih Mahmutoğlu, TrendBasket mikrofonlarına konuştu.

Öncelikle, takımın geçen sezonki hücum ve savunma liderleri değişti ve bunun sonucunda bir lider değişikliğine gidildi. Sence bu, takımı nasıl etkileyecek?

Çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Giden oyuncular tabi ki çok düzgün, karakterli oyuncular; gelen oyuncular da öyle. Önemli olan uyum süreci. Bu uyum sürecini ne kadar aşağıya çekersek, bizim için avantajdır. Bunu da Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda göstereceğiz; sezona iyi başlarsak devamı da gelir.

EuroBasket boyunca üç sayı çizgisinin gerisinden çok yüzdeli şut attın ama aynı zamanda seni dribbling üzerinden oyun yaparken de izledik. Bu özel bir performans mıydı, yoksa bunun devamını görecek miyiz?

Herhangi bir sürpriz değil bu, zaten bu yaştan sonra bu kadar kısa sürede bir anda bunu geliştirecek durumum yok. Ben bunu her zaman çalışıyorum. Süre aldıkça, top bende daha fazla kaldıkça gösterdim çalışmamı. Burada da buna devam etmek istiyorum. Benden ne isteniyorsa onu yapmak ve basketbolumun üzerine koymak için çalışmaya devam edeceğim.

Yabancı sınırıyla ilgili çok soru gelmiştir bugün sana, ben de sorayım: Fenerbahçe yabancı çekirdeğiyle öne çıkan ve başarıya ulaşan bir takım. Yerli oyuncular süre alan tarafta yer almıyor çoğu zaman. Bir yandan da Türk oyuncuları oynatarak geliştirmek yönünde bir görüş var. Örneğin 3+2 kuralı Türk oyuncuların ilk beşte yer almasını sağlıyordu. Senin fikrince, bir oyuncu pasaportundan ötürü ilk beş garantisi alarak mı, burada da gördüğümüz birçok yabancı oyuncuyla rekabet ederek mi gelişir?

Aslında ikisi de. Rekabet ederek de gelişir bir oyuncu ama ben süre almaktan yanayım. Şu anki kurala karşıyım zira oyuncu her zaman süre alarak gelişir. Burada Bogdanovic’le birlikte bütün sene idman sonlarında bire bir oynayarak geliştim. Bunu da milli takımda sahaya yansıttığımı düşünüyorum. Her şey oyuncuda bitiyor. Elden bir şey gelmiyorsa, daha sert çalışıp, kendimizi göstereceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler