TB ÖZEL | Krunoslav Simon: “Burada hayatımın güzel bir kısmını geçireceğime inanıyorum”

Röportaj: Dilasa Karakaya, TrendBasket


Bugün Avrupa’da ülkemizi temsil edecek olan Anadolu Efes’in EuroLeague Medya Günü’ne TrendBasket olarak katıldık. Takımın yeni oyuncusu Krunoslav Simon, sitemizden Dilasa Karakaya’nın sorularını cevapladı.

“Takımla çalışmalar başladı ve yavaş yavaş takımla beraber vakit geçirmeye başladın. Takım içi atmosfer nasıl?”

K.S. : “Buraya geleli çok olmasa da ilk izlenimlerim çok iyi. Çok iyi insanlar var. Bir çok yeni oyuncu olmasına rağmen takım içi atmosferi çok iyi ama umarım bunu taraftarlarımız da görür çünkü önemli olan o.”

“Türkiye’de ilk kez forma giyeceksin. Buraya alıştın mı?”

K.S. : “Daha önce bir çok kez Türkiye’ye özellikle de İstanbul’a geldim. Burada güzel tecrübelerim var ve şu an burada olduğum için çok mutluyum. İnanıyorum ki burada hayatımın bir parçasını güzel bir şekilde geçireceğim.”

Barış Cevahir / Trendbasket
Barış Cevahir / TrendBasket

“Son iki sezondur İtalya’da güzel bir performans sergiledin. Türkiye ligi hakkındaki görüşlerin neler?”

K.S. : “Bir karşılaştırma yapmak için henüz çok erken ama bu ligin daha zor olduğu kesin. Üst seviye takımların sayısı İtalya’dan daha fazla. Ama henüz oynamadığım için karşılaştırma yapamam. Belki bu sezon sonunda bir karşılaştırma yapabilirim.”

“Milano’da maçın kritik anlarında hep sorumluluk alan oyuncuydun. Bu sezon takımdaki rolün nasıl olacak?”

K.S. : “Henüz buna cevap vermek için erken. Takımdaki en yaşlı oyunculardan biriyim o nedenle sorumluluklarım olacak ama önce koçun bizden ne istediğini iyice anlamamız lazım. Ben takım için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Uzun bir sezon olacak ve herkese ihtiyacımız olacak. Avantajlarımızı ve zayıf noktalarımızı gördükten sonra roller hakkında daha iyi bir yorum yapabiliriz.”

“Koç Perasovic hakkında düşüncelerin neler?”

K.S. : “Onunla Hırvatistan milli takmında beraberdik ve nasıl bir basketbol istediğini biliyorum bu yüzden yeniden onunla çalışacağım için heyecanlıyım.”

“Son olarak Hırvatistan’ın EuroBasket macerası hakkında neler söylemek istersin?”

K.S. : “Bizim için iyi bir yaz olmadı. Gruplardan sonra ilk maçı kaybettik ama en başından beri iyi değildik. Kötü bir yazdı ama değiştirebilecek bir şey yok. Umuyorum ki kulüp seviyesinde iyi bir yıl geçirebilirim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler