TB ÖZEL | Kyle Hines: “Gelecek yıl burada farklı bir sohbetin içinde olacağız”

Dün akşam Real Madrid’e kaybederek THY EuroLeague Final Four 2018’de üçüncülük maçı oynamaya razı olan CSKA Moskova’nın Birleşik Amerikalı pivotu Kyle Hines, takımının basına açık ikinci antrenman seansında TrendBasket’e konuştu.

Öncelikle geçmiş olsun, dün geceki maçta kaybettiniz. Ters giden neydi?

Kazan ya da evine git senaryosunda kötü bir maçı veya kötü performansları telafi edemiyorsunuz. Real kritik anlarda gerçekten iyi oynadı. Çok büyük, hayati şutlar soktular ama biz de onlara bu şutları sokma fırsatı tanıdık. En iyi performansımızda değildik. Savunmada 90 civarı sayı yedik, hücumda ise CSKA tarzı basketbolu sahaya yansıtamadık. Final Four kimin en iyi takım olduğuyla ilgili değil, kimin o haftasonu en iyi oynadığıyla ilgili. Dün gece daha iyi olan takım Real idi.

Final Four’un başka bir ortam, başka bir atmosfer olduğunu biliyoruz. CSKA’nın yıllar boyunca Final Four’da beklentilerin altında kaldığını gördük; geçen sezon Olympiakos’a da yarı finalde kaybettiniz. Bu neden oluyor?

Açıklaması zor. Bu ana ulaşabilmek için tüm yıl savaşıyoruz. Harika bir normal sezon geçirdik. Senin de söylediğin gibi, Final Four başka bir ortam. En iyi takımın kim olduğu önemli değil; bazen biraz şansınızın da olması gerek. CSKA, maalesef, 2016 dışında yarı finallerde en iyi performansları gösteremedi. Bu kulübün büyüklüğünden bir şey götürmüyor; CSKA tarihsel olarak Avrupa’nın en büyüklerinden biri. Son 16 Final Four’un 15’ine katıldı. Bu kendi başına muhteşem bir başarı. Gelecek yıl da buraya -umuyorum ki- geleceğiz ve farklı bir sohbetin içinde olacağız.

Bugün yapılan EuroLeague Oyuncular Birliği toplantısında da gördük seni. Bu konuda sorumluluk alan isimlerden birisin. Gelecekte üçüncülük maçının kaldırılması veya içeriğinin değiştirilmesine dair bir teklif için çalışacak mısın?

Kimse üçüncülük maçını oynamaktan hoşlanmıyor ancak bir zorunluluğumuz var. Sadece EuroLeague’e karşı değil, takımımıza ve taraftarımıza da karşı. Bizi desteklemek için buraya kadar gelen birçok taraftarımız, ailemiz ve arkadaşlarımız var. Bizim için bir zorunluluk bu. Günün sonunda, üçüncülük maçında iyi oynamak istiyoruz. Bu bize bir momentum verecektir. Bunu söylemekten nefret ediyorum ama bu bizim için biraz manevi bir zafer. Oyuncular Birliği’nde gerekli sorunların üzerine eğileceğiz ve birkaç gündemimiz var. Sezon bitince oyuncular olarak tartışıp, sonrasına bakacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler