TB ÖZEL | Kyle Hines: “Anadolu Efes’le oynayacağımız maç bizim için bir sınav olacak”

2019 Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da dün akşam Real Madrid’i 95-90 yenerek finalde Anadolu Efes’e rakip olan CSKA Moskova’nın yıldız pivotu Kyle Hines, maçın ardından TrendBasket’e konuştu.

Öncelikle galibiyet için tebrikler. CSKA, her zaman şampiyonluk için oynayan bir takım ama sezon boyunca iniş çıkışlar yaşadınız. Özellikle kısa oyuncularınızın iniş çıkışları fazlaydı. Ama nihayetinde geçen yılın intikamı sayılabilecek şekilde Real Madrid’i yendiniz. Bu nasıl bir
duygu?

Yeniden burada olmak, tüm sezon boyunca savaşmak inanılmaz bir duygu. Dediğiniz gibi geçen yıl onlara karşı oynadıktan sonra hissettiklerimizi hatırlayıp durumu tersine çevirmeye çalıştık. Bir yıl sonra tekrar gelip, bu sefer kazanan tarafta olmak takım ve bireysel olarak nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu gösteriyor. İnanmaya ve savaşmaya devam ettik.

Maçı getiren neydi? Nando de Colo, Sergio [Rodriguez] ya da Cory’nin [Higgins] performansı mı yoksa tüm takımın performansı mı?

Maçı, takım performansımız getirdi. Herkes sahaya bir şeyler kattı. Nando ve Cory her zaman olduğu gibi çok iyi bir ilk yarı oynamadılar. Nando, ikinci yarıda açıldı. Othello, oyunun büyük bir bölümünde kenarda oturdu ama son çeyrekte oyuna girip enerji getirdi. Will, yıl boyunca son toplarımızı oynayan, kritik şutları atan oyuncularımızdandı. Herkes, kim olursa olsun sahaya bir şeyler koyabildiği için böyle bir takım olabildik.

Artık Final’desiniz. Bu yıl Efes’i iki kez yendiniz. İlk maçı farklı kazandınız ancak İstanbul’daki ikinci maç yakın bitti. Final hakkındaki düşüncelerin neler?

Efes, sert bir takım. Takımlarının yapısını, oyuncularının yapılarını çok iyi biliyoruz. Finale bir hayli motive çıkacaklarını biliyoruz. Şu anda çok iyi oynuyorlar. Onlarla oynayacağımız maç bizim için bir sınav olacak. Bir finale çıkıyoruz ve bugünkü maçın artık bir önemi kalmadı. Onlar da biz de final maçını bu bilinçle oynayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler