TB ÖZEL | Kostas Sloukas: “Taraftarlarımızı oraya biz götürdük, Cuma günü bu işi birlikte başarmalıyız”

Röportaj & Çeviri: Kemal Rutkay Özcan

Sponsor: StubHub


Final Four’un gediklisi Fenerbahçe BEKO’nun Vitoria-Gasteiz’de düzenlenecek 2019 Turkish Airlines EuroLeague Final Four’dan evvel düzenlediği medya gününde Yunan oyun kurucu Kostas Sloukas ile TrendBasket olarak özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Turkish Airlines EuroLeague Final Four E-Dergi’nin tamamına erişmek için tıklayınız.


Final Four’a Fenerbahçe Beko formasıyla üst üste dördüncü, [2019 dahil] son sekiz senede yedinci kez katılmayı başardın. Artık iyiden iyiye alışık olduğun bir yerde olmak seni nasıl hissettiriyor?

Kaç sefer olursa olsun bana her zaman ilk sefermiş gibi geliyor. Aynı şekilde hissediyorum; telaşlı ve özel bir şeyin eşiğindeymiş gibi. İlk Final Four’umu yaşayacak gibiyim. Fakat kendimi hazırlamayı biliyorum, şimdiye dek altı Final Four’da bulundum. Cuma günkü maçta da hazır olmayı umuyorum. 

Bu yedinci Final Four’un olacak. Kendini zihinsel böylesi bir hadiseye nasıl hazırlıyorsun? Hazırlığın yıllar içinde kolaylaştı mı? 

Sezondaki her maç için bir rutinim zaten var. Yıllardır bunu devam ettiriyorum. Bu, kafamı boşaltabilmem ve iyi antrenman yapabilmem adına önemli.

Bu sezon takımınız harika bir seri ortaya koydu, Obradovic döneminin en yüksek galibiyet yüzdesini elde etti. Diğer sezonlarla karşılaştırınca, bu sezon daha farklı veya daha iyi giden neydi? 

Çok büyük bir farklılık olduğunu düşünmüyorum. Eğer yolun sonunu görebilseydik, EuroLeague’de her yıl final oynardık. Bu başarının bir anlamı var. Koçun burada olduğum ilk andan beri her daim aynı basketbolu oynamaya çalışmamızı bize söylediğini daha evvel söylemiştim. Başarı, oyuncuların reaksiyon vermesiyle ilgili. Bu yıl bence çok iyi reaksiyon gösterdik ve üst üste beşinci kez Final Four’a kaldık. 

Takım başarısına ek olarak; sayı üretimin, clutch anlarındaki istatistiklerin ve sahanın her yerinden şut yüzdelerin kariyerinin en yüksek seviyelerine çıktı bu sezon. Bu gelişimi neye borçlusun? 

Benim için ana hedef kendimi geliştirmek ve her yıl daha da iyi olmak. Şu ana değin bu anlamda fena iş çıkarmadığımı söyleyebilirim. Daha iyi olabilirim ama emin olun ki sıkı çalışıyorum ve buradaki oyuncular ve koçlarla çalışmayı seviyorum. İçinde bulunduğum ortam benim için çok önemli.

Geri1 of 2

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler