TB ÖZEL | Kevin Séraphin: “Basketbolcular olarak bazen siyah olduğumuzu hissetmiyoruz”

EuroBasket 2017 için Helsinki’ye ulaşan Fransa’nın tecrübeli oyuncusu Kevin Seraphin, Charlottesville’de yaşananlara ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yükselen ırkçılığa dair olan duygu ve düşüncelerini TrendBasket’e aktardı.

TrendBasket’in sorularını yanıtlayan Seraphin, ırkçılığın her yerde olduğunu ve insanların düşünce yapılarının değişemeyeceğini vurguladı.

Bir basketbolcu gözünden de konuya bakan oyuncunun sözleri şu şekilde:

“Irkçılığın her yerde olduğu doğru. Nerede ve nasıl yaşadığına, ne işle uğraştığına göre değişir tabii ki. Basketbolcular olarak bazen siyah olduğumuzu hissetmiyoruz. Bu, özellikle benim hiç anlam veremediğim bir şey. Anlamıyorum. Kimse seçmiyor. Siyahi, Çinli veya Doğulu olmayı sen seçmiyorsun Sadece öyle doğuyorsun, seçmiyorsun. Bir kişiyi rengine veya nereli olduğuna bakarak yargılamanın adil olmadığını düşünüyorum. Sadece ırkından dolayı senden nefret eden insanlar var. Bu farklı. Kardeşimin de söylediği gibi ırkçılık var ve var olmaya devam edecek. İnsanların düşünce yapısını değiştiremezsiniz. Günün sonunda bunu biliyoruz. Bunu bildikten sonra, yani gözleriniz açıldığında, kendinizden emin olmalısınız. Bu eşitlik değil. Bir siyahi olarak biliyorum ki bunu çok takmamaya çalışıyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya, düzgün bir insan olmaya çalışıyorum. Hepsi bu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler