Röportaj: Can Uluğtekin, TrendBasket


2017 EuroBasket için uzun zaman sonra Fransa milli takımına tekrar çağrılan Kevin Séraphin, TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Beş yıl sonra yeniden milli takım ile berabersin. Neler hissediyorsun?

”Çok mutluyum tabii ki. Burada olmak farklı. Avrupa’da oynamak farklı. Benim için bir geçiş dönemi ama çok iyi geçtiğini söyleyebilirim. Beş yıl uzak kalsam da oyuncu grubunun çoğu ile daha önce birlikte oynadım. Kendimi iyi hissediyorum.”

Yeniden Avrupa’ya dönerek Barselona ile sözleşme imzaladın. Önümüzdeki sezondan beklentilerin neler?

‘Büyük şeyler bekliyorum. Geçen sezon Barcelona için çok iyi geçmemişti ve bu sezon Barselona’yı olması gerektiği yerlere taşımak için çalışacağız.”

Rudy’nin yokluğu hazırlık maçlarında gördüğmüz kadarıyla savunmada çemberi koruma pozisyonunda eksikler yarattı. Bu senin performansına nasıl yansır?

”Rudy çok iyi bir oyuncu, büyük bir eksiklik olacağı kesin. Hem takımızda hatta Avrupa’da bile benzeri olmayan bir oyuncu. Zaten onun gibi bir oyuncu olmadığı için bir eksiklik olmayacak aslında. Listenin başından sonuna çok yetenekli bir takımız o yüzden başarılı olmak için gerekenleri yapabileceğimizi düşünüyorum.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir