TB ÖZEL | Jaycee Carroll: “Eylül ayında kendimize burada olma hedefini koymuştuk”

THY EuroLeague Final Four 2018’de finale kalan Real Madrid’in keskin şutörü Jaycee Carroll, takımının final öncesinde basına açık antrenmanında TrendBasket’e konuştu.

Geçen sene Final Four’da üçüncülük maçını oynamıştınız; bu sene ise daha iyi bir pozisyondasınız, finaldesiniz. Geçen sene yaşadığınız hayal kırıklığı size motivasyon sağladı mı?

Üçüncülük maçını oynamayı kimse istemez. Eğlenceli bir şey değil. Finalde olduğumuz için heyecanlıyım. Eylül ayında kendimize burada olma hedefini koymuştuk.

Panathinaikos serisinden bu yana çok formdasın. CSKA maçında da çok önemli şutlar soktun. Form durumunu bu döneme denk gelecek şekilde mi ayarladın zira her oyuncunun sezon içinde bir zirvesi olur.

Sezonun en önemli bölümüne en iyi basketbolunuzu oynayarak girmek istersiniz. Kişisel olarak bunun olması için çalışıyorum; takım olarak da hedefimiz yılın bu zamanına en iyi formla girmekti.

CSKA’ya karşı çok iyi bir takım savunması yaptınız. Sen de Fenerbahçe’ye karşı muhtemelen Marko Guduric veya Brad Wanamaker gibi daha uzun, daha fizikli oyuncuları savunacaksın. Bu duruma kendini nasıl ayarlayacaksın?

Uzun süredir basketbol oynuyorum ve oynamaya başladığımdan beri uzamadım. Fiziksel olarak daha büyük oyunculara karşı oynamaya alışkınım. Ben de onlara bazı problemler çıkarabiliyorum. Çok hareket ediyorum, beraber kalması kolay bir oyuncu değilim. Bu durumda sadece onlar için değil, bizim için de bazı avantajlar var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler