Geri1 of 5

“Zalgiris’in şansı mı? Ne için?”

Yazı: Bahar Ekinci, TrendBasket


14 Mart 2019, 26.hafta, günlerden Perşembe, klasik bir EuroLeague akşamı…

Sezonun sürpriz takımlarından Bayern Munich, Kaunas’ta Zalgiris’e konuk oluyor. Playoff yarışında nefes alabilmek için her ikisinin de yenmesi şart ama işler Zalgiris için biraz daha karışık zira Bayern Munich ile arasında iki galibiyet fark var.

Saatler Türkiye’de 23:00’ü gösterdiğinde Litvanya’da skor Saras ve öğrencilerinin lehineydi. 85-79 ile biten maçın ardından Dejan Radonjic’in basın toplantısı ligin en talihsiz açıklamasına sahne olmak üzereydi…


Basın mensubu: “EuroLeague’deki oluşan son durumu değerlendirebilir misiniz? Takımınızın ve ayrıca Zalgiris’in playoff şansı hakkında ne düşünüyorsunuz?”

Dejan Radonjic: “Zalgiris’in şansı mı? Ne için?”

BM: “Playoff için…”

DR: “Birincisi gerçek olduğunu düşünmüyorum. Bu mümkün mü ki?”

Çevirmen: “Bu hala mümkün…”

DR: “Tamam o zaman.”

Hikayenin gerisi hepimizin bildiği gibi… 

WiZink Center’da Madrid’de Laso ve öğrencilerinden söke söke alınan o son bilet ve maç sonunda duygularına hakim olmayan, gururlu ve karakterli, Sarunas Jesikevicius…

Zalgiris’in normal sezon yolculuğu aynen David Blatt’ın EuroLeague sitesinde paylaştığı gibi gerçekleşmişti.

“30 maçlık EuroLeague sezonunun dinamiği bu. Çift haftalar, sakatlıklar, inişler ve çıkışlar… Hepsi sezonun bir parçası ve onlar ile nasıl başa çıktığın sezonu nasıl bitereceğini belirleyen en önemli faktör.”Zalgiris Kaunas için hepsi sonuna kadar geçerliydi.

Geri1 of 5

“Zalgiris’in şansı mı? Ne için?”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir