TB ÖZEL | Dwight Hardy: “Benim için istatistiklerin pek bir önemi yok; tek istediğim kazanmak”

Röportaj: Barış CEVAHİR 


Galatasaray Odeabank’ın yeni oyun kurucusu Dwight Hardy, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Henüz geleli yeni oldu ama yeni bir takımdaşın ve yeni takım arkadaşların var. Galatasaray hakkında ilk görüşlerin neler?
“Şimdilik her şey çok iyi. Birbirimizi tanımaya beraber oynamaya alışmaya çalışıyoruz ama iyi bir geleceğin bizi beklediğini düşünüyorum. Sezon neredeyse başlıyor o yüzden elimizi çabuk tutup iyice alışmalıyız ama iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum.”
Üç sene Trabzonspor forması giydin ve şu anda İstanbuldasın. İki şehir hakkında neler düşünüyorsun?
“Çok farklı. Trabzon küçük sessiz ama İstanbul çok büyük, bir çok insan var ve çılgın bir trafik var ama burada basketbola daha çok saygı duyuluyor ve burada olmaktan dolayı mutluyum.”
Trabzonda üç sene boyunca güzel işler yaptın ve Türk basketbolunu iyice tanıdın. Türk basketbolu hakkında görüşlerin neler?
“Bence Avrupa’nın en iyi basketbol ligi. Muhteşem takımlar, oyuncular ve koçlar var. Her takım çok iyi ve maçlar çok çekişmeli. Bu da tüm oyuncuların en iyi performanslarını göstermelerini sağlıyor. Umarım bu sezon en iyi takımlardan biri de biz oluruz.”
Daha önce EuroCup tecrüben oldu ve bu sezon da EuroCup’ta mücadele edeceksiniz. EuroCup hakkında ne düşünüyorsun?
“Bu bizim için büyük bir fırsat. Seyahat edip başka ülkelerin takımlarıyla oynama fırsatımız olacak. Trabzon’da bu şansı bulmuştum ve çok iyi bir tecrübeydi şimdi tekrarda orada oynayacak olmak heyecan verici. Umarım bu grupla beraber güzel bir iş çıkarıp özel bir başarı yakalayabiliriz. Galatasaray iki sezon önce bu kupayı kazandı ama o kupayı tekrar buraya getirmek harika olur.”
Ligdeki diğer takımlar hakkında düşüncelerin neler? EuroLeague şampiyonu, EuroLeague seviyesinde ve EuroCup seviyesinde bir çok takım var.
“Herkes kazanmak isteyecektir. Tüm takımların esas hedefi bu olacaktır ve her gece bunun için savaşacağız. Umarım en iyi olan kazanır.”
Kariyer planın ne? İlerisi için neler düşünüyorsun?
“Tek hedefim kazanmak. Tabii ki iyi oynamak istiyorum ama kazanmak çok önemli. Kötü oynadığınızda bile kazanırsanız işleri yoluna sokabilirsiniz. Benim için istatistiklerin pek bir önemi yok tek istediğim kazanmak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler