TB ÖZEL | Cedi Osman: “Kariyerimin sonuna kadar burada kalmak istiyorum”

Röportaj: Bahadır Erdil, TrendBasket

Düzenleme: Kemal Rutkay Özcan, TrendBasket


Bu sabah Cleveland Cavaliers ile Houston Rockets arasında oynanan, ev sahibi Rockets’ın 117-113 kazandığı karşılaşmanın ardından Cavaliers forması giyen milli yıldızımız Cedi Osman ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

Cedi öncelikle geçmiş olsun diyorum. Houston’a karşı son saniyelerde, çok çekişmeli geçen bir maçta kaybettiniz. Çok efsane bir kadroyla birliktesin; isim isim saydığımız zaman çok önemli, NBA’de ciddi kariyere sahip kişilerle oynuyorsun. Rüya gibi bir kadroyla oynuyorsun. Nasıl bir his bu senin için?

Sizin de söylediğiniz gibi, gerçekten de rüya gibi. İlk senenizde bu kadar All-Star oyuncuyla, bu kadar tecrübeli oyuncularla beraber kadroda olmak, onlarla aynı sahayı paylaşmak gerçekten gurur verici ve beni çok heyecanlandırıyor. İnanılmaz bir arkadaşlık, bir takım olgusu var…

Bençte yerinde duramıyorsun, çok ciddi bir diyalogun var. Bu senin sıcakkanlılığından mı, yoksa takımdaki arkadaşlıktan mı kaynaklanıyor?

Ekip beni çok çabuk kabul etti. İlk günden itibaren sürekli iyi davrandılar ve çok çabuk kaynaştık. Siz de maçtaydınız, bençimizi görmüşsünüzdür; sürekli ayaktayız, birbirimizi destekliyoruz. Çok güzel bir atmosfer [var] burada. Tabi ki de çok mutluyum.

 

Herkes burada kalıcı olacağından bahseder. Sen gerçekten NBA’de uzun yıllar forma giyip, kalıcı olacağına inanıyor musun?

Kesinlikle inanıyorum. Anadolu Efes ile A Takım’a ilk kez çıktığımda da işim hiç kolay olmadı; hiçbir zaman kolay değildir. Önümde yine çok tecrübeli ve çok iyi oyuncular vardı. Burada aynı şekilde NBA oyuncuları var önümde ama sonuçta bu benim hayalimdi ve gerçekleştirmek istediğim bir diğer şey ise uzun süreler, hatta 15 sene, kariyerimin sonuna kadar burada kalmak. Bunu yapabileceğime inanıyorum. Bunu başarabileceğime de inanıyorum. İlk senemde belki çok kişi ‘Oynamıyorsun, yanlış yaptın.’ gibi düşünüyor olabilir ama ben kesinlikle öyle düşünmüyorum. Sonuçta böyle bir takımda anında süre almak imkansız. O yüzden yavaş yavaş üstüne koyarak, her gün bireysel çalışıyoruz ve ne zaman fırsat gelirse gelsin -iki dakika, beş dakika- en iyi şekilde değerlendirip, sonradan inşallah bu süreler artacaktır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Ishmail Wainright #NBA yolcusu #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi arenasında dikkatleri üzerine çeken Ishmail Wainright, gelen son haberlere göre NBA yolcusu. Sportando'dan Emiliano Carchia'nın aktardığı bilgilere göre Ishmail Wainright, önümüzdeki sezonu...

New Orleans Pelicans koçluğu için iki isim gündemde #NBA

NBA'de koç arayışında olan takımlardan New Orleans Pelicans, gelen son haberlere göre iki ismi gündemine aldı. ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin aktardığı bilgilere göre koç arayışında olan...

Mike D’Antoni, Trail Blazers ile tekrar masaya oturuyor #NBA

Brooklyn Nets'in Yardımcı Koçu Mike D'Antoni, yeni koçunun kim olacağı merak edilen Portland Trail Blazers ile tekrar masaya oturacak. ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin aktardığı bilgilere göre...