Turkish Airlines EuroLeague’de Fenerbahçe Beko’yu 92-73 mağlup edip finale çıkan Anadolu Efes’te Bryant Dunston, maç sonunda TrendBasket‘in sorularını yanıtladı.

Öncelikle tebrikler. Bugün düzenli olarak oynadığınız bir takım karşısında oynadınız. Çok iyi tanıdığınız bir takımla oynamak nasıl bir his?

“Daha önce oynadığımız ve yendiğimiz bir takımla oynamak bize avantaj sağladı. Ama onlar hala iyi bir takım. Onlara karşı temkinliydik. Nasıl oynayacakları hakkında emin değildik. Sakat oyuncuları vardı ve tam olarak kimin oynayacağını bilmiyorduk. Ama sahaya kim çıktıysa ona karşı oynadık ve ikinci yarıda odaklanıp maçı elimize aldık.”

Maçı domine etmeyi başardınız. Fenerbahçe’nin pota altında sayı bulmasına izin vermediniz. Savunmada çok iyiydiniz. Ne söylemek istersin?

“Devre arasında soyunma odasına girdiğimizde biraz üzgündük çünkü onlara kolay sayılar vermiştik. Kolay smaçlar ve pota etrafında sayılar. Savunmada daha agresif olmamız gerektiğini söyledik. Bunu uygulayıp hücumumuzu da tetiklediğimizde muhteşem oldu.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir