TB ÖZEL | Brad Wanamaker: “Bugün olduğum noktada Obradovic ve Blatt’in payları yüksek”

Şu an NBA’de Boston Celtics formasını terleten eski Darüşşafaka ve Fenerbahçeli Brad Wanamaker, ekibimize özel açıklamalarda bulundu.

Türkiye kariyeri, Blatt ve Obradovic’le çalışmanın kazanımları ve gelecek planı hakkında sorularımızı yanıtlayan Brad Wanamaker’ın açıklamaları şu şekilde:

  • Avrupa kariyerin boyunca iki büyük efsane koç ile çalışma fırsatı buldun. Obradovic ve Blatt. Onlarla calışmak nasıl bir duyguydu ve onlardan neler öğrendiğini bizimle paylaşabilir misin?

“İkisi de muhteşemdi. İkisinin de kazanan kişilikleri var. İkisinin de oyuna bakışı farklı olsa da kazanmanın yolunu bilen koçlar. Oyunun detaylarını öğretip nasıl kazanmak gerektiği konusunda çok yardımcı oldular. İkisiyle de çalışmak muhteşemdi ve kariyerimin büyük bir parçasını oluşturuyorlar. Bugün olduğum noktada payları yüksek.”

  • İki senelik Türkiye kariyerinde EuroLeague playoff’u ve EuroLeague finali var. Avrupa’nın en önemli oyuncularından biriyken NBA’de bir rol oyuncusu konumuna geldin. Bu değişim seni nasıl etkiledi?

“Çocukken elime basketbol topunu alma sebebim bir gün NBA’de oynayabilme hayaliydi. Celtics’te oynama fırsatı geldi ve ne kadar iyi kazansam da ne kadar basarili olsam da bu tarz fırsatlar insanın başına çok gelmiyor. Takımda Marcus Morris gibi çocukluğumdan beri tanıdığım oyuncular var ve onlarla oynamak benim için çok güzel bir fırsattı.”

  • Taraftar kültürü olarak da iki lig arasında ciddi bir fark var. EuroLeague ya da Türkiye’de en çok zorlandığın deplasman hangisiydi?

“Kızılyıldız’a karşı oynamak her zaman çok çılgın ve zor bir tecrübe olmuştur. Ayrıca Bamberg’den ayrıldıktan sonra tekrar oraya deplasman maçına gitmek benim için duygusal olarak çok zordu.”

  • Bu sezondan sonra kariyer planın nasıl? Burada kalmayı mi yoksa Avrupa’ya dönmeyi mi düşünüyorsun?

“Şu anda tüm dikkatimi lige vermiş durumdayım. Olabildiğince iyi şekilde ve sağlıklı olarak ligi bitirip umarım bir de şampiyonluk kazanabilirim. Gerisine sonra bakacağız.”

  • Hatırladığın Türkçe kelimeler var mı?

“Merhaba, teşekkürler. Kendimi idare edecek kadar kelime biliyorum. Zaten orada bana yardımcı olan çok takim arkadaşım da vardı.”

  • Son olarak Türkiye’deki destekçilerine söylemek istediğin bir şey var mı?

“Tüm destekleri ve sevgileri için çok teşekkür ediyorum. Bunun için minnettarım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler