TB ÖZEL | Andrey Vorontsevich: “Fenerbahçe’ye karşı alınan her galibiyet özel hisler içeriyor”

Türk Hava Yolları EuroLeague’in yirmi altıncı haftasında Fenerbahçe Doğuş’u deplasmanda Nando De Colo son saniye basketiyle 79-81 yenen CSKA Moskova’nın Rus forveti Andrey Vorontsevich maç sonunda TrendBasket’e konuştu.

Ekibimizden Begüm Ünal’ın sorularını yanıtlayan Vorontsevich, (5/5) üçlük isabetiyle 17 sayı atıp 4 de ribaund alark bitirdiği mücadelenin ardından şunları söyledi:

Fenerbahçe’ye karşı alınan her galibiyet özel hisler içeriyor. Ancak ne Fenerbahçe ne biz ne de başka bir takım kaybetmekten hoşlanır. Bizim için burada galip gelmek önemliydi ve bunun için çok çalıştık, çok hazırlandık. Bugün zihinsel olarak daha güçlü olan taraf olduğumuzu düşünüyorum. Muhteşem taraftar desteğinden ötürü bu salonda oynamak kolay değil. Aldığımız tüm galibiyetler bizim için önemli; adım adım gidiyoruz. Bu galibiyet takım olarak birlikteliğimiz, ruhumuz için harika oldu.

Normal sezonu lider bitirirsek bizim için muazzam olur. Benim için bu o kadar önemli değil gerçi. Eğer bugünü değil, geleceği düşünmeye odaklanırsanız, bugünün fırsatlarını kaybedersiniz. Büyük maçlardan sonra, şayet kaybetmişsek, durumu kabullenemeyip şunları yanlış yaptık diye düşünüyoruz; eğer kazanırsak, iyi yaptığımız şeyleri hatırlıyoruz. Bunu da yapmamız gerek. Yine de bugünkü maç bizim için bitti. Önümüzdeki maça hazırlanacağız.

Bu atmosferi, bu taraftarları seviyorum. Onları düşmanmış gibi, bizle kavga edeceklermiş gibi düşünmeye çalışıyorum. Harika bir atmosfer yaratıyorlar. Enerjilerini kendi lehime çevirmeyi deniyorum.

Sadece benim üçlüklerimle değil; Nando’nun son saniye basketiyle, arkadaşlarımın sayılarıyla, savunmamızla kazandık. Hatalar yaptık tabi ki; maç hiçbir zaman 0-0’da kalmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler