Anadolu Efes’in yeni transferlerinden Alec Peters, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde sorularımızı yanıtladı.


Röportaj: Barış Cevahir

İstanbul’da oynayacaksın. Hazırlık sürecin nasıl geçti ve içinde bulunduğun ortam nasıl?

“İyi gidiyor. Şunu söyleyebilirim ki yeni bir takıma, yeni bir şehre geldiğiniz bir zamanda bu biraz süre alabilir. Sezon öncesinde de her şey güzel gitti.”

Geçen sezon Anadolu Efes ve CSKA Moskova Turkish Airlines EuroLeague finali oynadı. Sen şimdi rakip takımdasın.

“Yeni bir yıl. Geçen sene yaptığımız gibi işleri zorlamalıyız. Çünkü biliyorsun, EuroLeague’i kazandık. Geçen sene şanslıydım da. Bu sezon ise farklı bir takım var ama hedefler aynı. Geçen sene olanları da unutmamız lazım. Bunlar yeni takım arkadaşlarım.”

Koç Ergin Ataman, tempoyu ve üçlükleri seviyor. Sen de bu oyuna NBA ve Avrupa’dan aşinasın. Boş üçlükleri seviyorsun. Sence bu seni nasıl etkileyecek?

“Bu çok güzel oldu. Koç Ataman bunu yapmayı seviyor. Hücum olarak birçok katkı sağlayabilirim. Dediğin atışları yapabilirim. Bu sezonun benim için daha iyi olacağını söyleyebilirim.”

NBA ve Turkish Airlines EuroLeague arasındaki farklar hakkında ne söylemek istersin?

“Birçok farklılık var. Çevre farklı. Tabii ki kurallar da değişik. Oyunlar, NBA’den daha kısa sürüyor. Benim için biraz zaman aldı ama bu sene geçen seneden daha iyi olacak.”

TrendBasket / Yunus Emre Ak

Valparaiso Üniversitesi’nden geliyorsun. Son 15-20 yıl içerisinde Valparaiso’dan mezun olup hem NBA hem de Avrupa’nın en üst seviyelerinde oynayan üç oyuncudan birisin. Bunun anlamı nedir senin için? (Ryan Broekhoff, Bryce Drew)

“Çok küçük bir okuldan geliyorum. Bu inanılmaz. Onlar çılgın. Bu durum havalı. Sahada en iyi şekilde okulumu temsil etmeye çalışıyorum. Bugün bulunduğum yerden ve NBA ile EuroLeague’in her ikisinde de oynamaktan dolayı şanslıyım.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir