Takas Rehberi: “Pasifik Grubu” | YAZI DİZİSİ

Üç sezon önceki Warriors NBA tarihindeki en iyi takımlardan birisiydi ve şampiyon oldu. İki sezon önceki Warriors bir öncekinin daha iyisiydi ve ligin galibiyet rekorunu kırdı, ama finalde kaybetti. Geçen sezonki Warriors galibiyet rekorunu kıramadı ama Kevin Durant ile önceki sezonda 73-9 yapan takımdan daha iyi olduğunu söylesek abartmış olmayız. Gelelim bu sezonki Warriors’a. En az geçen sezonki takım kadar iyi, hatta -tam kadro oynadıklarında- biraz daha iyi olduğunu bile düşünebiliriz.

Cary Edmondson-USA TODAY Sports
Cary Edmondson-USA TODAY Sports

Warriors’ın sezonun geriye kalan kısmı için istediği tek şey “iyilik, sağlık”.

Sağlık sorunları veya kişisel sorunlar yaşamadıkları sürece hem bu sezon hem de gelecek sezon ligin açık ara favorisi konumundalar. Bu takımı hem gelecek sezon hem de ondan sonraki sezon bekleyen büyük tehlike ise finansal olarak çok pahalı bir takım olup, çok yüksek bedellerde lüks vergisi ödeme olasılıkları. Bu sezon 135 milyon dolar maaş yükünün yanı sıra yaklaşık 35 milyon dolar lüks vergisi ödeyecekler. Kevin Durant’a maksimum kontrat verirlerse gelecek sezon (diğer hamlelerle beraber) tahminen 150 milyon dolar civarında maaş ve 80 milyon dolar civarında vergi ödeyeceklerdir. Gelecek yıllarda Klay Thompson ve Draymond Green’in kontratları maksimum değerlerle yenilenirse, bu rakam absürd derecede yükseklere çıkacaktır.

Asıl konumuz olan bu sezona tekrar dönersek 35 milyon dolarlık lüks vergisini biraz kırpmak için küçük hamleler bekleyebiliriz. Nick Young’ın gönderilmesi bençte küçük bir zayıflamaya yol açsa da mali yönden yaklaşık 17-18 milyon dolarlık bir fayda sağlar. Daha az kullanılan, diyelim ki minimum kontratlı bir oyuncunun gönderilmesi bile dört beş milyon dolarlık bir fayda sağlayacaktır.

Takas önerisi:

Golden State => İlk 55 korumalı ikinci tur draft hakkı

Milwaukee => Javale McGee

Bu takas senaryosu basketbol sitelerine bir dedikodu olarak yansımıştı. Warriors McGee’yi pratikte karşılıksız gönderirken finansal açıdan birkaç milyon dolarlık bir rahatlık sağlar.

Milwaukee pivot pozisyonundaki ihtiyacı için majör bir hamle yapmayı düşünmüyorsa, McGee ile o pozisyona katkı sağlayacaktır.

Geri1 of 5

Golden State Warriors

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler