Takas Rehberi: “Atlantik Grubu” | YAZI DİZİSİ

Takas döneminde muhtemelen hareketsiz kalacak takım. Belki basit bir iki hamle yapabilirler. Danny Ainge’in bundan sonra yapacağı hamleler takımı şampiyonluk hedefinden daha ileriye götürmek için olacaktır. Bununla beraber Hayward’ın sakatlığı, Tatum ve Brown’ın gelişme beklentileri gibi faktörler düşünülünce Boston’ın şu an için kısa vadede risk almak için bir gerekçesi yok. Gerçekçi hedef (LeBron ve Cavs’in durumuna bağlı olarak) gelecek sezondan itibaren final/şampiyonluk hedefinde ilerlemek.

Soobum Im-USA TODAY Sports
Soobum Im-USA TODAY Sports

Ara dönemde takas için ellerinde cazip pickler olmakla beraber eşleşecek kontrat vermeleri çok zor olacaktır. Hayward’ın sakatlığı sonucu verilen istisna ile karşılığında 8,4 M$’a kadar kontratı olan bir oyuncu alabilirler ancak bu istisnayı bir paket içinde başka kontratlarla beraber kullanamazlar.

Takas önerisi:

Boston => Will Barton

Denver => 2018 birinci tur draft hakkı

Will Barton kontratının son yılında ve yaz döneminde takımda kalmama riski var. Ancak bu playofflar için bençten skor desteği getirerek takıma destek verebilir. Bu sebeple yazın ayrılsa bile ilk turun son sıralarından olacak birinci tur hakkı çok büyük bir kayıp olmaz.

Denver ise Gary Harris’e verilen kontratın ardından yazın tutmayacaklarını düşündüğüm Barton için birinci tur hakkı almış olacaktır.

Geri1 of 5

Boston Celtics

2 YORUMLAR

  1. Şu takasları tek taraflı yapmış gibisin altına hikayeden nedenlerinı yazmışsın ama berbat özellikle phi,pacers komedi hayatımdan 10 sn çalındı diye üzüldüm .

  2. Merhaba, öncelikle yazıyı vakit kaybı olarak değerlendirdiğiniz için üzgünüm. Daha da çok vakit kaybetmeyi göze alarak yazdığınız yorum için özellikle teşekkür ederim.

    Bu yazı dizisinde önerdiğim takaslarda takımların perspektiflerini ve ihtiyaçlarına yönelik olarak yapabilecekleri örnek hamleleri göstermeye çalıştım.

    Sixers’ın Lou Williams tarzı bir oyuncudan faydalanabileceğini düşünüyorum. Ama bu isim Lou Williams olmayıp benzer yapıda başka bir oyuncu da olabilir. Clippers takımı son birkaç haftadır çok formda ve üstüste galibiyetler alıp yeniden playoff potasına girince takas dedikoduları şimdilik kesildi. Ancak iki hafta önce Lou Williams’ı göndermek için birinci tur draft hakkı, DeAndre Jordan için daha üst sıralardan bir draft hakkı vs. aradıkları yazılıyordu pekçok yerde.

    Berbat olarak değerlendirdiğini takasın veya takasların (senaryolar) hangi yönünün mantıksız olduğunu belirtirseniz daha sağlıklı bir tartışma ortamı oluşabileceğini düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler