Svetislav Pesic: “Sezonu tamamlamak istiyoruz” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in dev ekiplerinden FC Barcelona’nın Koçu Svetislav Pesic, içinde bulunduğumuz sezonun geleceği hakkında konuştu.

Mundo Deportivo’ya açıklamalarda bulunan Pesic, Barcelona olarak sezonu tamamlamak istediklerini belirtirken EuroLeague’de bir format değişikliği olması gerektiğini ifade etti.

Pesic’in açıklamaları şu şekilde:

“İspanyol hükûmetinin alacağı karara göre antrenmanlara ne zaman başlayacağımıza karar vereceğiz. Bizim antrenmanlarımızı yapabileceğimiz üç adet tesisimiz var. Durumu değerlendireceğiz. Antrenmanlarımızı yapabileceğimiz farklı yerleri değerlendiriyoruz. Kulübüm ve ben bu sezonu bitirmek istiyoruz. Ancak bu karar tamamen bizim elimizde değil.

FIBA, EuroLeague ve yerel ligler sadece bu sezonu nasıl bitireceğimizi değil bir sonraki sezonu da nasıl oynayacağımızı düşünmek zorunda. Biz NBA değiliz, ortada odaklanmamız gereken yalnızca bir lig yok. Avrupa’da takımlar en az yerel lig ve EuroLeague olmak üzere iki farklı ligde oynuyor. Önümüzdeki sene Olimpiyat elemesi de oynanacak.

Bu sorun başa çıkması kolay bir sorun değil ve bu yüzden üç kurumun da bir arada çalışması gerekiyor. Şu anda sahip olduğumuz formatla önümüzdeki sezonu oynamamız çok zor gözüküyor. Bizim şu anda önümüzdeki sezonu nasıl başlayıp bitireceğimizi de bulmamız gerekiyor. Ancak şu anda EuroLeague ve İspanya Basketbol Federasyonu’nun önceliğinin bu sezonu bitirmek olduğunun farkındayım.”


Kaynak: Mundo Deportivo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler