Ante Tomic: “Çok para kazananların maaşlarından vazgeçmesi kahramanca değil” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in güçlü takımlarından FC Barcelona’nın deneyimli oyuncusu Ante Tomic, maaşlarında yaşanan kesinti hakkında konuştu.

Kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ante Tomic, geçtiğimiz günlerde takım halinde aldıkları yüzde 70’lik maaş kesintisi hakkında konuştu ve bunu kabullenmelerinin bir kahramanlık olmadığını belirtti.

Medyada yer alan iddialara da açıklık getiren Tomic’in açıklamaları şöyle:

“Coronavirus sebebiyle yaşanan bu zor durum bizi Barcelona basketbol ekibinden çok daha büyük bir takımın parçası yapıyor. İnsanların neler yaşadıklarını düşünürsek bu kadar çok para kazanan şanslı insanların, bunun bir kısmından vazgeçmek kahramanca değil.

Medyada dolaşan yanlış bilgiler gördüğüm için durumu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Takımımızın diğer kaptanı Pierre Oriola ile birlikte birkaç gün önce kulübün temsilcileriyle görüştük. O toplantıda kulübün maaşlarımızı düşürme teklifini kabul ettik ve ardından bu kararı tüm takım arkadaşlarımızla paylaştık. Bildiğim kadarıyla birçok oyuncu da bu teklifi kabul etti. Ayrıca Pau Ribas’ın teklife hayır dediği iddiası doğru değil.”


Kaynak: Ante Tomic

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler