Svetislav Pesic: “Artık dünyanın en iyisi değiliz”

Sırbistan Milli Takımı başantrenörü Svetislav Pesic, Belçika mağlubiyetinin ardından keskin bir konuşma gerçekleştirdi!

Sırbistan Milli Takımı geçtiğimiz gün 2023 FIBA Dünya Kupası İkinci Turu öncesi Belçika mağlubiyeti almıştı. Belçika bu galibiyet ile grupta ikinci sıraya otururken Sırbistan ise üçüncü sırada tamamlayarak ikinci tura çıktı.

Kaybedilen maçın ardından Sırbistan başantrenörü Svetislav Pesic devamlılık eksiğinden bahsederek şu yorumları yaptı:

“Bu pencereden önce de durumumuz olağanüstüydü. Hiçbir şey değişmedi. Nerede olduğumuzu biliyorum. Zor olacak tabii bunu bu pencerenin başlangıcından önce de söyledim. Tüm oyuncularımıza güvenemeyiz, hazırlıklar için yeterli zaman yok ve bu Belçika maçında görüldü. 

Belki biri benden daha iyi yapabilir ama ben bundan daha iyisini yapamam. Hücum tarafında başka bir şey oynamak için belki de oyun sırasında daha fazla sorumluluk istemek zorunda kaldım. Kötü bir koç değilim ancak sürekliliğimiz yok.”

“Belçika uzun süredir birlikte ancak bizde bu yok. Kazandıkları için onları tebrik ediyorum büyük bir özgüven gösterdiler.”

İkinci Tur’da millilerimiz ile aynı grupta bulunan Sırbistan, 28 Ağustos’ta Türkiye ile karşılaşacak. Sırbistan’ın gücü hakkında ise Pesic şunları belirtti:

“Artık dünyanın en iyisi değiliz. Artık sürekliliğin gerekli olduğunu anlamamız gerekiyor. Bu, burada olan olmayan herkese bir çağrı. Her maçı kazanmak için hazırlanmamız gerekiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler