Steve Nash, Trae Young’da kendisini görüyor #NBA

NBA’in en önemli efsaneleri arasında yer alan Steve Nash, geleceğin en büyük yıldız adaylarından olarak gösterilen Trae Young’da kendisini görüyor.

The Undefeated’dan Marc J. Spears’a konuşan NBA efsanesi Steve Nash, Atlanta Hawks’ın dev potansiyelli yıldızı Trae Young’da adeta kendisini görüyor.

Nash’in genç yıldızı yorumladığı açıklamaları şu şekilde:

“Farklı dönemlerden oyuncular ne kadar benzerse o kadar benziyoruz aslında. Muazzam bir oyun görüşü ve pas yeteneğine sahip ve aynı zamanda harika bir skorer ve şutör. Oyun kurucuların ilk olarak hücumu düşünme konusunda daha özgür olduğu bir dönemde yetişiyor. Eğer benim dönemimde yetişse önce pası düşünen bir oyuncu olabilirdi çünkü bu konuda da inanılmaz bir yeteneğe sahip.

Onunla yeteneklerimiz benziyor. İkimiz de şut atıyoruz. İkimiz de hem yay gerisinden, hem orta mesafeden hem de pota civarında bitirmeyi seviyoruz. Pota çevresinde yaratıcıyız çünkü diğer oyun kurucular kadar patlayıcı değiliz.”

Bakalım Young’ın kaderi de NBA’de harika izler bırakıp kariyerini şampiyonluklar yaşayamadan noktalayan Steve Nash’e benzeyecek mi?


Kaynak: The Undefeated

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler