Erik Spoelstra yeni LeBron’unu buldu #NBA

Doğu Konferansı ekiplerinden Miami Heat’in başarılı koçu Erik Spoelstra, ifade ettiğine göre yeni LeBron James’ini buldu.

Miami Herald’dan Anthony Chiang’a konuşan Erik Spoelstra, bu yaz takıma katılan Jimmy Butler’ın kendisine LeBron’u hatırlattığını söyledi ve bu bağlamda yeni LeBron’unu bulduğunu ifade etti.

Butler’ın bencil olmayan oyun tarzını ve kazanma arzusunu LeBron’a benzeten Spoelstra’nın açıklamaları şu şekilde:

“Bence bu durum yıldız bir oyuncu için gerçekten nadir görülüyor. Bu açıdan Jimmy bana LeBron James’i hatırlatıyor. Takım arkadaşlarının tamamen farkında ve kendi hücumunun pahasına bile olsa onların iyi oynamasını, ritimde kalmasını istiyor. Ne kadar şut denediğine veya kaç sayı attığını umursamıyor. Yalnızca olması gereken umrunda: Kazanıyor muyuz kazanmıyor muyuz? Takımın kazanması için doğru şeyi yapıyor muyuz yapmıyor muyuz?”

NBA sezon öncesi maçlarında ortalama 7,5 şut denemesiyle 8,5 sayıya ulaşan Jimmy Butler ise Spoelstra’nın bahsettiği gibi “Kendi hücumunun pahasına bile olsa takımının iyi oynamasını” umursuyormuş gibi duruyor. Zira Jimmy topu domine etmeden 4,5 asist ortalamasına ulaşmış durumda.


Kaynak: Miami Herald

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler