Steve Kerr: “NBA, Giannis Antetokounmpo’ya sahip olduğu için şanslı”

Golden State koçu Steve Kerr, Giannis Antetokounmpo’nun başarısızlık yorumuna katıldığını belirtti.

NBA‘de sezona konferans ilk turunda Miami Heat’e 4-1’lik skorla sürpriz bir şekilde elenen Milwaukee Bucks’ta Giannis Antetokounmpo, maç sonunda ‘başarısız olduğunu düşünüp düşünüp düşünmediği’ sorusunu soran muhabire sert bir yanıt vermişti.

“Sen her yıl işinde terfi alıyor musun? Hayır değil mi? O zaman çalıştığın her sene başarısızlık mı oluyor? Bu başarısızlık değil başarıya giden bir yol. Michael Jordan 15 sezon oynadı ancak sadece 6 sezon şampiyon oldu. Diğer 9 sezon başarısız mıydı? Bana bunu mu soruyorsun? Bu, yanlış bir soru. Sporda başarısızlık yoktur. Sporda iyi günler olur, kötü günler olur. Bazen başarırsınız bazen de başaramazsınız. Spor böyle bir şey. Sporda sürekli kazanamazsınız.”

Yunan oyuncunun bu cevabının ardından Golden State Warriors başantrenörü Steve Kerr, Giannis Antetokounmpo’nun demeçlerine katıldığını belirtti.

“Benim düşüncem NBA’in Giannis’e sahip olması ve yeteneğiyle değil, aynı zamanda insanlığı ve bakış açısıyla da ligin en önemli yıldızlarından biri olması ve bu yüzden ne kadar şanslı olduğumuz şeklinde. O, çok haklı. Her sezon ligde 29 takım başarısız mı oluyor. Ne yani, sadece bir takım mı başarılı oluyor? Her gün bu adamlar, çok çalışıyor ve kendilerine çok şey katıyorlar.”

“Utanç veya mahcubiyet gibi terimler duyduğunuzda tepkileriniz çok farklı oluyor. Milwaukee’deki herhangi bir oyuncu, bir playoff serisini kaybettiği için neden utansın? Utanmamalılar. Giannis haklı. Kimse utanmamalı. Çalıştıkları ve çaba gösterdikleri sürece, ki bunu yaptıklarını biliyorsunuz.”

Steve Kerr, NBA playofflarına sekizinci sıradan girip birinci sıradaki Milwaukee Bucks’ı eleyen Miami Heat hakkında da görüşlerini dile getirdi.

“Miami, harika bir takım. Jimmy Butler ligdeki en büyük oyunculardan biri. Erik Spoelstra ligdeki en iyi koçlardan biri. Tüm bu şeyleri söyleyebilirsiniz. Bunlar dünyadaki en büyük oyuncular. Birbirlerine karşı yarışıyorlar. Birileri kazanacak, birileri kaybedecek. Bence Giannis Antetokounmpo gibi ligimize liderlik eden ve insanlarla biraz mantıklı konuşup bakış açısı sunan bir adama sahip olduğumuz için çok şanslıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler