Stephen Curry: ”Kaepernick’i destekliyorum, protestosu oldukça anlamlı”

Fatih Emre Arslan/TrendBasket

Golden State Warriors’un üst üste iki defa NBA MVP ödülünü kazanan yıldız oyun kurucusu Stephen Curry, San Francisco 49ers quarterback’i* Colin Kaepernick’e destek verdi.

Bilindiği üzere, Kaepernick, 26 Ağustos gecesi Green Bay Packers ile San Francisco 49ers arasındaki mücadele öncesindeki milli marş töreninde ayağa kalkmayarak dizlerinin üstüne çökmüş, ve milli marş bitene kadar da ayağa kalkmamıştı.

Curry, konu hakkında; “Colin’in protesto ettiği husus aslında hoş bir şey. Onu destekliyorum. Değerlerinden vazgeçmedi, eleştirileri kulak arkası etti. Bu süreçte güçlü oldu. İnsanların Afro Amerikanlar’a yapılan bu hareketlere karşı fikirlerini değiştirebilecek bir adım olmasını umuyorum.” dedi ve şu şekilde sözlerine devam etti:

“Herkes bunun milli marşa saygısızlık olduğunu söylüyor ancak hiç kimse verilen mesajı algılamak konusunun üzerinde durmuyor. Bu üzücü bir durum zira onu yargılamadan önce onun bunu neden yaptığını anlamanız gerek.” dedi.

Kaepernick’in yaptığı hareket tüm spor camiasını sallarken; NBA, NFL gibi yerel liglerdeki birçok oyuncu ve yönetici konu hakkındaki yorumlarını sakınmaktan çekinmiyor.


 *Quarterback: Quarterback, (Çoğunlukla QB olarak kısaltılır) Amerikan Futbolu’nda yer alan bir mevkidir. Hücum takımında yer alır ve line çizgisinin hemen arkasına dizilir. Hücum takımının lideridir ve huddle sırasında oyunu bildirmekle görevlidir. (Bakınız: Amerikan Futbolu)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler