Stephen Curry, 2024 Olimpiyatları’nda forma giyme ihtimali hakkında konuştu

Stephen Curry, 2024 Paris Olimpiyatları’nda yer alıp almayacağıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ESPN’de yayınlanan ‘NBA Today’ programının konuğu olan Steph Curry, yöneltilen bir soru üstüne milli takıma dair konuştu. Steve Kerr’ün yönetiminde olan ABD Milli Takımı hakkında olumlu ifadeler kullanan yıldız oyuncu, 2024 Olimpiyatları’na katılma ihtimali hakkında da düşüncelerini dile getirdi.

İlk olarak 25 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında Filipinler, Endonezya ve Japonya’da düzenlenecek olan FIBA 2023 Dünya Kupası’yla ilgili görüşlerini paylaşan Curry, şunları söyledi:

“Dünya Kupası için kadro toplanıyor. Amerika Birleşik Devletlerini iyi bir şekilde temsil edeceklerini ve eve altın madalyayla döneceklerini biliyorum.” 

Dünya Kupası’nı pas geçecek olan 35 yaşındaki oyuncu, kariyerinin belki de katılma şansının bulunduğu son milli takım turnuvası olacak olan 2024 Paris Olimpiyatları’nda yer alıp almayacağı konusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

“Gelecek yazın ne şekilde olacağına dair hiçbir fikrim yok. Takımın başında Kerr’ün olması açık bir şekilde bonus. Onun için haftanın her günü oynamak isterim. 2024 yazının neler getireceğini göreceğiz.”

Steph Curry, kariyerinin önceki bölümlerinde ABD formasıyla 2010 ve 2014’te iki Dünya Kupası’na katıldı ve iki turnuvadan da altın madalyayla döndü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler