Geri1 of 6

Tarihin en iyi ikinci oyuncusu

The Athletic’ten Ethan Strauss, geçtiğimiz yıl Stephen Curry hakkında bir yazı yazarken ekibimizden Emre Uzundağ, bu yazıyı sizler için çevirdi.

Keyifli okumalar dileriz!

Yazı: Ethan Strauss, The Athletic


Andre Iguoudala, Warriors’ın hafta başında Trail Blazers’ı süpürmesinin hemen akabinde muhabirimiz Marcus Thompson’a “O, tarihin en iyi ikinci oyuncusu”diyordu. “Onu hep böyle gördüm. Ben bunu biliyordum ama diğer insanlar bilmiyordu,”

Andre, Stephen Curry’nin point guard’lar tapınağındaki statüsüne atıfta bulunuyordu. İnternette Igoudala’nın tüm oyuncular arasında “en iyi ikinci”yi kastettiğini varsayanlar oldu. Bu ifadenin asıl manası yeterince tartışmalı olunca, yanlış yorumlanan manası sapkınlığın zirvesi sayılabilirdi.

Golden State Warriors (@warriors)

NBA finallerine peş peşe beşinci defa yapacağı yolculuğun eşiğinde, vaktinin gelmesini bekleyen Steph’in, en iyiler arasındaki statüsü, kurulu hiyerarşilere alışmışları şaşırtmayı sürdürüyor. Çağdaş ileri istatistikleri, çeşitliliğin önüne koyuyorsanız, Curry’nin iki MVP sezonu istatistiksel olarak Magic Johnson’ın en iyi sezonundan üstün görülebilir.

Kim bilir? Bir hakikat var ki o da bu Haziran, dördüncü NBA şampiyonluğunu kazanması halinde Steph, Johnson’ın bir şampiyonluk gerisinde, Larry Bird’in bir şampiyonluk önünde olacak. Buna iki MVP’sini de eklediğinizde Steph, kendini NBA’in Rushmore Dağı’nın tepesinde yer alıyor. Böylesi elit bir grubu sollayıp geçebilir mi? Belki geçemeyebilir ama bu ihtima, Haziran ayına ve gelecek birkaç yıla bağlı olarak çok da uzak sayılmaz. Parkede de sık sık yaşandığı üzere Curry, imkansız görünürken, birden bire yeniden tartışmaların odağına girebilir.

Geri1 of 6

Tarihin en iyi ikinci oyuncusu

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir