Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasının ilk maçında Beşiktaş Sompo Japan’a mağlup olan Gaziantep Basketbol’un Koçu Stefanos Dedas maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Yunan basketbol adamı, takımının zorluk seviyesi yüksek maçlardaki mücadelesinden hoşnuttu. Dedas, maç sonunda şöyle konuştu:

Beşiktaş’a galibiyet için tebrikler. Herkesin gördüğü gibi sonuna kadar savaştık. Sadece tek bir şuta ihtiyacımız vardı maçı kafa kafaya getirmek için. Efordan dolayı memnunum. Galatasaray, Efes, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi rakiplere karşı son ana kadar savaştık; bundan mutluyum. Kazanamıyoruz ancak bir büyük galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu maç bizim için çok önemli değil. Haftaya oynanacak TED maçı bizim alt sıralardan ayrılmamızı sağlayabilir. Maçın anahtarı Earl Clark idi. Bence şu an Türkiye’deki en iyi oyunculardan biri. Eğer başka bir oyuncu olsaydı onun yerine maçı kazanabilirdik. BSL’de fikstür çok önemli. Hangi hafta kime karşı oynadığınız önemli. Artık kendi rakiplerimize karşı oynayıp kazanacağmız maçlar geldi. İlk yarı sonunda istediğimiz yerlerde olacağımızı düşünüyorum.

Gaziantep’in gelecek haftaki rakibi Halk Enerji TED Ankara Kolejliler (E).

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir