Stefanos Dedas: “Jure Zdovc’un takıma kattıkları çok önemlidir”

Spor Toto Basketbol Ligi’nin otuzuncu ve son haftasında evinde Rönesans TED Ankara Kolejliler’i mağlup ederek sekizinci sıradan play-off’a adım atmayı başaran Royal Halı Gaziantep’in Başantrenörü Stefanos Dedas, Gaziantep basketbolunun en önemli gününü geçirdiklerini belirtti.

Açıklamasında ayrıca sezon ortasında AEK’ya giden eski koç Jure Zdovc’a da selam gönderen Dedas’ın maç sonu söyledikleri şunlar:

Gaziantep tarihinin bence en önemli basket günü. Böyle bir basketbol liginde, inanılmaz zor bir ligde sezon başında play-off yapacağımızı düşünenlerin sayısı çok azdı. Bunu ben maçtan önce de düşünüyordum. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Bunu maçtan önce onlara söyledim. Yani bu maçı kazanamasanız bile bence bu sene çok iyi bir iş yaptınız dedim onlara.

Biz koçlar ve oyuncular bu takımda işçileriz. Bu galibiyet Bora’ya, Cihan Dağcı ve Taner Nakıpoğlu’na gelsin. Tabii birçok sayamayacağımız insanlar var ama en büyük üç insan budur. Onlar asıl takım, biz çalışanlarız. Bu galibiyet o yüzden sezon boyunca yaptığımız, play-off’a kalma işi onlara gelsin. Tüm öncelikle takımı ve asistanlarımı kutlamak istiyorum. Bütün sene boyunca yapabileceğimizi inandıkları için bize destek verdikleri için. Özelikle şunu da unutmamak gerekiyor, Jure Zdovc’un takıma kattıkları çok önemlidir. Bana onca yıl birinci koç olmam için şans verdi ve beni geliştirdi. Benim için çok büyük bir gurur. Onun için işimi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum, devam ettirdiğimi düşünüyorum. Buraya gelen taraftarlarımız da çok teşekkür ediyorum. Ama şunu unutmamaları gerekiyor, sezon henüz bitmedi şu anda play-off’dayız.

Gaziantep temsilcisinin ilk turdaki rakibi haftanın kalanında alınan sonuçlara göre ya Anadolu Efes ya da Fenerbahçe olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler